Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Українські війська можуть свідомо не додавати у темпі під час контрнаступу. Така тактика може бути використана для того, щоб досягти як мінімум двох цілей. По-перше, максимально вимотати ворога. По-друге, зберегти бойову міць. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті американського Інституту вивчення війни.
Контрнаступ ЗСУ. Фото: з відкритих джерел
Аналітики Інституту вивчення війни відзначили, що 9 липня українські війська провели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту. Командувач Сухопутними військами України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські захисники успішно продовжують наступ на Бахмутському напрямку. Українські офіційні особи повідомили, що Сили оборони продовжують вести контрнаступальні операції на Бердянському та Мелітопольському напрямках.
Міністерство оборони Росії і пов'язані з Кремлем блогери заявили, що українські сили проводили атаки в західній частині Запорізької області. Один з військових блогерів стверджував, що українські сили атакують російські позиції невеликими групами і націлені на тил росіян, склади та інфраструктуру. Українські військові також підтвердили, що вони продовжують свої кампанії з блокування окупантів на півдні та сході України.
У свою чергу Газета Wall Street Journal повідомила, що українські сили намагаються послабити оборону Росії перед звільненням території, використовуючи повільніший темп наступу. Журналісти також зазначили, що українські сили зосереджені на витісненні російських військ з укріплень і мінних полів, глибина яких перевищує 24 км в деяких районах окупованої Росією території.
Підполковник Олексій Телехін з 108-ї бригади територіальної оборони України повідомив WSJ, що російські війська можуть постійно вводити поповнення, навіть якщо українські війська знищать цілі підрозділи. За оцінками ISW, російським силам не вистачає оперативних резервів. Заява Телехіна, ймовірно, стосується місцевих тактичних резервів.
Ще один командир підрозділу 108-ї бригади територіальної оборони заявив, що нестача бронетехніки ускладнює просування українських сил на добре підготовлені позиції. Джерела WSJ також назвали відсутність української переваги в повітрі одним з факторів, що уповільнюють українські контрнаступи.
Аналітики ISW все ж вважають, що нинішній темп українського контрнаступу відображає навмисні зусилля зі збереження бойової потужності сил оборони України і виснаження російської живої сили і техніки за рахунок повільного просування.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи Захід може схилити Україну до переговорів — про що говорять консультації США та РФ.
Новини