Окрім дронів-камікадзе, які вже активно атакують Україну, зокрема Київ вранці 17 жовтня, Іран планує передати Росії балістичні ракети класу "земля-земля". Про це повідомило видання The Washington Post з посиланням на представників безпеки США та союзників. У відповідь міністр у справах діаспори Ізраїлю Нахман Шай закликав надати Україні військову допомогу, в якій ізраїльтяни раніше нам відмовляли. Як події можуть розвиватись далі? На які кроки можуть наважитися США, Ізраїль, що робити самій Україні у відповідь на фактично відкритий вступ Ірану у війну на боці Росії? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Наслідки від удару дрона-камікадзе по Києву. Фото: з відкритих джерел
Ізраїль може почати активніше співпрацювати з українською стороною у розробці протидії атакам іранських дронів
Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос не виключає, що історія з іранською допомогою Росії може стати поворотним пунктом щодо Ізраїлю до війни в Україні.
"Цілком можливо, що ми зможемо отримати хоч якусь зброю від ізраїльтян. Я особисто не особливо вірю, що вони готові одразу розпочати постачання потужного озброєння. Але вважаю, що є шанси на те, що Ізраїль активніше співпрацюватиме з українською стороною в розробці протидії атакам іранських дронів", – зазначає експерт.
Ну а питання мінімізації загроз ракетних ударів, на його думку, нам, схоже, доведеться вирішувати якимось іншим чином. Найкраще рішення – отримати американський зенітний ракетний комплекс "Петріот".
"Заяви про необхідність підтримки України з боку міністра у справах діаспори Ізраїлю – це, звісно, добрий сигнал. Але слід розуміти, що він не відповідає за цей напрямок. До того ж, цьому уряду залишилося недовго, – наголошує Ігор Семиволос. – Є побоювання, що до влади знову прийде Нетаньяху. А він – опортуніст, який може серйозно ускладнити нам життя, бо може хитнутися як в один, так і в інший бік. Його контакти з Путіним загальновідомі".
Військова допомога Україні може зрости в рази
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що у відповідь на іранську допомогу росіянам США та їхнім союзникам, включаючи Ізраїль, можуть нарощувати військову допомогу Україні.
"Я не відкидаю, що так і буде. Щоправда, поки що не зрозуміло — як саме і що саме передаватимуть. Крім того, слід розуміти, що заяву міністра у справах діаспори не можна вважати позицією всього уряду. Воно є коаліційним, до нього входять сім різних партій", – наголошує Ілля Куса.
До того ж, продовжує він, незабаром нові вибори, від яких, швидше за все, залежатиме, яку Ізраїль позицію займе в результаті.
"Якщо до влади прийде Нетаньяху, я не виключаю, що позиція Ізраїлю щодо російсько-української війни залишиться обережною і досить обмеженою, оскільки він має особисті та тісні стосунки з Путіним та російськими політичними елітами. Тож жодних висновків із заяви вказаного міністра робити не можна, – упевнений експерт. – Найважливіше – які політичні розклади будуть після виборів".
Найвірнішим кроком Заходу було б рішення надати Україні системи ПРО для того, щоб убезпечити наші міста
Політолог-міжнародник Георгій Кухалейшвілі пояснює, що за допомогою Ірану росіяни хочуть вирішити проблему дефіциту високоточної зброї, щоб бомбардувати інфраструктуру по всій території України.
"Фактична участь Ірану у війні на боці Росії та постачання ракет "земля-земля" означає те, що інциденти, аналогічні до обстрілу України 10 жовтня і 24 лютого, триватимуть. Навіть якщо ЗСУ виб'ють російських військових із України, Кремль продовжить тероризувати нас систематичними ракетними ударами, запозичуючи досвід Ірану", – прогнозує експерт.
Він нагадує, що спонсоровані Іраном терористичні угруповання завдають ударів за допомогою безпілотників і ракет по території Ізраїлю, Саудівської Аравії та американських військових об'єктів в Іраку.
"Як реагувати Заходу? Надати Україні системи ПРО для того, щоб убезпечити наші міста", – констатує експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — закрити небо та запровадити миротворців: які із закликів Зеленського можуть почути союзники України.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.