Головна Новини Суспільство Війна з Росією Як розуміти нову заяву Зеленського про переговори – якщо їх не буде, як завершиться ця війна
commentss НОВИНИ Всі новини

Як розуміти нову заяву Зеленського про переговори – якщо їх не буде, як завершиться ця війна

Вести з РФ переговори зараз – це практично згода на відчуження частини нашої території

8 листопада 2022, 13:00 comments2556
Поділіться публікацією:

Президент України Володимир Зеленський назвав умови для переговорів із РФ. Це: відновлення територіальної цілісності нашої країни; повага до Статуту ООН; відшкодування всіх збитків, завданих війною; покарання кожного військового злочинця; гарантії, що агресія не повториться. Чи є шанс, що ці умови буде виконано? Якщо ні, то яким чином може завершитися ця війна? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Як розуміти нову заяву Зеленського про переговори – якщо їх не буде, як завершиться ця війна

Володимир Зеленський. Фото - сайт Офісу президента України

Якщо ж переговорів не буде, все вирішиться виключно на полі бою

Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко звертає увагу, що умови, які виставлені Зеленським, були практично слово в слово того ж дня повторені Недом Прайсом, речником Держдепу США.

"Але, якщо Зеленський говорив, що це умови для початку переговорів, то США вустами Прайса назвали ці умови миру фактично результатом переговорів. Загальна думка, пункти, як бачимо, узгоджені між Києвом та Вашингтоном. Але Зеленський робить відповідні акценти, спираючись на громадську думку в Україні. А позиція практично всіх українців – неприпустимість переговорів із Росією та "заморозки" ситуації на лінії фронту. Вести з РФ переговори зараз – це практично згода на відчуження частини нашої території", – пояснює експерт.

На його думку, компроміс можливий, а переговори можуть розпочинатися і без Путіна, говорить із яким Зеленський категорично відмовляється.

"Але суть у тому, що є два варіанти проведення переговорів. Перший – для досягнення реального результату. Другий – на затягування часу. І поки важко сказати, на чию користь буде другий варіант, – зазначає Павло Жовніренко. – З одного боку, Росія використовує щодня для подальшого зміцнення на захоплених територіях. З іншого боку, щодня ведення переговорів, які навіть не матимуть результату наприкінці, це виграний Україною день у Її Величності Зими. Час без обстрілу. Можливість відновлювати енергетичну інфраструктуру, позбутися (нехай і на якийсь період) загрози терористичних ракетних ударів та атак дронів, яка існує зараз".

Якщо ж переговорів не буде, все вирішиться виключно на полі бою, упевнений експерт.

"Ядерна риторика РФ вже не працює, – наголошує він. – Захід починає розуміти, що обмеження щодо постачання озброєнь Україні, які він запроваджував раніше, були помилкою. І поступово (на жаль, не так швидко, як нам хотілося б і не в тих обсягах) починає постачати нам потужні системи ППО і так далі".

Поки РФ існуватиме у нинішньому вигляді, вона завжди становитиме загрозу для України та світу

Політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала не вірить, що Путін піде на такі умови. Сумнівно й те, зазначає експерт, що на них піде наступне керівництво країни-агресора.

"Дані умови можуть втілитись у життя лише за розпаду РФ, як свого часу розпався СРСР. З погляду національних інтересів України – Російська Федерація має припинити існувати як державну освіту. Коли відбудеться цей розвал, тоді й можна буде говорити про звільнення всіх наших територій, включно з Кримом", – вважає Віталій Бала.

Це, впевнений він, – найкращий, найменш болісний варіант для України, що знижує ризики майбутніх погроз з боку РФ, а, можливо, і роблять їх неможливими.

"Якщо ж розвалу РФ у найближчому майбутньому не станеться, війна може завершиться серйозною перемогою України на полі бою. Країна-агресор має зазнати потужної військової поразки – з продовженням фінансово-економічного, дипломатичного, політичного тиску на неї з боку цивілізованих країн. Але, – підкреслює експерт, – доки РФ існуватиме у нинішньому вигляді, вона завжди становитиме загрозу для України та світу".

Багато визначить бій за Херсон

Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков міркує так:

"Якщо мене запитують, як експерта, який розуміється на питаннях війни та миру, а не як політика, то я скажу наступне – перемога у війнах досягається на полі битви, а не політичними заявами. Нині готується генеральна битва – за Херсон. Кожна із протиборчих сторін ставиться до нього дуже серйозно".

Ця битва, акцентує Олег Старіков, матиме такі ж наслідки як під час Другої світової війни – битва за Сталінград на європейському театрі воєнних дій та битва за острів Мідвей на Тихоокеанському театрі воєнних дій.

"Щойно буде ухвалено рішення нашим вищим військово-політичним керівництвом на основі планування Генштабу – почнеться битва за Херсон, в якій, сподіваємося, ЗСУ здобудуть перемогу. Усі наші минулі перемоги були тактичного рівня та оперативного (Балаклійсько-Ізюмська операція), не вплинувши на результат російсько-української війни. Після результатів генеральної битви стратегічного рівня за Херсон можна говорити про умови переговорів. До того жодних переговорів, як на мене, не буде", – констатує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — таємні переговори США та РФ: про що вони говорять – чи незабаром можуть Київ і Москва відновити діалог. Експерти в ексклюзивному інтерв'ю нашому виданню розібралися у ситуації.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини