Як потрібно змінювати підхід із мобілізацією: що може вплинути на думку українців
Українським військовослужбовцям, особливо тим, хто давно воює, дуже важко, потрібні ротації, потрібне поповнення штатів
В Україні продовжує активно обговорюватися тема мобілізації загалом та відповідних змін у законодавстві – зокрема. Враховуючи величезну кількість правок, законопроєкт може бути прийнятий лише у квітні, а в силу вступити (за умови підписання президентом) у травні. Не виключено, що мобілізують 400-500 тисяч людей. Експерти поділилися з порталом "Коментарі" думками щодо мобілізаційних проблем України.
Демобілізація під час війни нереалістична
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко пояснює:
За словами генерала, українським військовослужбовцям, особливо тим, хто давно воює, дуже тяжко. Потрібні ротації, потрібне поповнення штатів.
Новий законопроєкт не посилить мобілізацію
Старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького, колишній командир роти 47-ї бригади, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник наголошує, що щодо законопроєкту про мобілізацію та того, що відбувається навколо нього, сказано вже багато. Але, схоже, недостатньо для того, щоб нардепи та інші відповідальні особи зрозуміли важливість прийняття ефективного документа та реформування багатьох процесів загалом.
На думку Микола Мельника, українці не хочуть мобілізуватися, бо створено певний інформаційний фон, що мобілізація мало не дорівнює смерті. Або ризику бути покаліченим, після чого тебе залишать із твоїми проблемами віч-на-віч.
Другим важливим моментом він називає те, що система підготовки мобілізованих в Україні, на жаль, перебуває на недостатньому рівні.
Третя історія – соцзахист військовослужбовців (гарантована відпустка, демобілізація, підтримка після поранення) та членів їхніх сімей (у разі загибелі). Тут також багато обіцянок, але мало дій.
Читайте також на порталі "Коментарі" – ЗМІ назвали найспірніший аспект в українській схемі мобілізації.