Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у середу, 13 липня, виступив із полум'яною промовою про підтримку України під час виступу в Європарламенті. Наголосив, що західні країни "мають перестати скаржитися, зробити крок уперед і надати суттєву підтримку" Україні, яка платить страшну ціну – життями – за бажання бути вільною та демократичною. Чи достатньо Захід прозрів, щоб надавати нам ще більшу підтримку? Чи бачимо вже ознаки "втоми" Західного світу від російсько-української війни? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: DW
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук розмірковує так:
Останні скандали, які зараз активно розвиваються в інформаційному просторі світу, відображення цих підходів, вважає політолог.
При цьому, продовжує він, росія намагається задіяти у цих процесах безпосередньо західних політиків, які мають критикувати військову допомогу для України зсередини.
Головні загрози, за словами експерта – економічна криза, підвищення цін та паливо та інші енергоресурси, які так чи інакше пов'язані з війною та накладеними через неї на країну-агресора санкції.
Кандидат політичних наук Дмитро Гаврилюк наголошує, що будь-яка свідома, з ознаками політичного реалізму, підтримка України з боку цивілізованого Заходу зараз як ніколи важлива та актуальна. При цьому, зазначає він, серед країн немає спільності щодо методів тиску на росію та всеосяжної допомоги Україні.
На думку Дмитра Гаврилюка, мова Столтенберга є важливою з погляду політико-ідеологічної трансформації НАТО. Адже деякі країни Альянсу, зазначає експерт, ще не вивели зі своєї умовної кровоносної системи вірус " мюнхенської змови " і не розвіяли ілюзію про "цивілізовану росію".
Столтенберг має рацію в тому, що росія не є, не була і не буде договороспроможною країною, зазначає експерт. І нагадує, що це помітив ще легендарний німецький канцлер Бісмарк, якого в нинішньому німецькому політикумі, на жаль, не надто прислухаються.
Водночас він нагадує слова колишнього прем'єра Ізраїлю, Голди Мейєр, яка була уродженкою Києва: "Нікому, крім вас, ваша країна не потрібна, ніхто, крім вас, її справжньому не розвиватиме". Суть у тому, пояснює експерт, що лише довгостроковий опір України російській агресії, називання речей своїми іменами у західній політиці (окремі елементи якої літають у фантазіях у пошуках оптимальної позиції політичної камасутри з росією та її правителем), сприятимуть тому, що Захід стане потужніше підтримувати Україну. Відповідно, наближаючи падіння російської недоімперії.
Читайте також на порталі "Коментарі" — ЗСУ розбили пункти управління та посадковий майданчик окупантів.
Новини