Головна Новини Суспільство Війна з Росією Війни закінчуються не переговорами: ще одна небезпечна ілюзія, яку навіяли українцям
commentss НОВИНИ Всі новини

Війни закінчуються не переговорами: ще одна небезпечна ілюзія, яку навіяли українцям

В основі війни та повоєнних змін - перевага сильного над слабким, і Захід теж забув про це, пише Ганна Маляр.

сьогодні, 12:43
Поділіться публікацією:

Теза про те, що "всі війни завершуються переговорами", яка часто звучить і в Україні, і на Заході, не проходить перевірку історією. Таку думку, як повідомляє портал "Коментарі", висловила колишня заступник міністра оборони України Ганна Маляр. Агресора можна змусити сісти за стіл переговорів лише демонструючи силу, інакше він не зупиниться і виграє війну.

Війни закінчуються не переговорами: ще одна небезпечна ілюзія, яку навіяли українцям

Україна має бути сильною, інакше Росію до переговорів не схилити, вважає Маляр. Фото: із відкритих джерел

"Це неправда, що всі війни завершуються переговорами. Навіть не знаю, хто і навіщо це запустив. Більшість воєн в історії людства завершувалося завоюванням без переговорів, меншість — тим, що комусь когось не вдалося завоювати", — написала експерт.

Маляр нагадала, що "в основі війни лежить сила".

"Найсильніший завойовує слабшого. Зупинити агресора можна або силою, або поступками. Власне, щодо поступок і можуть бути переговори. Якщо агресор захоче. І тут знову ми упираємося в "силу", — переконана вона.

Екс-заступник міністра оборони вказала, що агресора можна змусити сісти за стіл переговорів, лише демонструючи силу.

"Агресор повинен зрозуміти, що воювати йому дорожче і безперспективніше, краще почати домовлятися. Якщо не демонструвати силу, то агресорові немає сенсу зупинятися та розпочинати переговори", — нагадала вона.

На думку Маляр, Захід давно не брав участь у таких війнах, як зараз розгорнулася в Україні, і "втратив розуміння та почуття сутності війни".

Читайте також на "Коментарях" — президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна зможе повернути всі окуповані Росією території пізніше, коли РФ буде слабкою. Цей швидше дипломатичний сценарій (тим більше — силовий) — нереалістичний найближчим часом, що доводить приклад Курильських островів, анексованих росіянами в Японії. Таку думку висловив директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця.

Якщо цю формулу світу президента США Дональда Трампа буде реалізовано в її нинішньому вигляді, то Росія, крім того, не понесе жодної відповідальності за свою агресію і "нікого Міжнародний кримінальний суд до Гааги не потягне", переконаний Перепелиця . Це можливо лише за умов програшу Росії у війні. І це легко зрозуміти за історичними прикладами, на зразок Югославії чи Німеччини, та за іншими ситуаціями, коли та чи інша країна програвала війну.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини