Головна Новини Суспільство Війна з Росією Війна в Україні: до чого готуватися на фоні ракетних атак, що почастішали, і мобілізації в РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Війна в Україні: до чого готуватися на фоні ракетних атак, що почастішали, і мобілізації в РФ

Удари по цивільній інфраструктурі, з точки зору Кремля, мають схилити нашу владу до капітуляції

18 жовтня 2022, 14:07 comments1202
Поділіться публікацією:








Радник Офісу президент України Олексій Арестович під час бесіди з правозахисником Марком Фейгіним заявив, що після успіху ЗСУ на Харківському напрямку у багатьох українців виникло хибне враження, ніби війна відбувається далеко і можна розслабитися. Однак супротивник знайшов спосіб нагадати, що нічого ще не закінчено. На його думку, не виключено, що доведеться оголошувати нову хвилю мобілізації до лав української армії, "якщо сюди приїде мільйон російських мобілізованих". Експерти проаналізували спеціально для видання "Коментарі" дані заяви, а також те, як події у російсько-українській війні можуть розвиватися в найближчому майбутньому.

Війна в Україні: до чого готуватися на фоні ракетних атак, що почастішали, і мобілізації в РФ

Ракетний обстріл. Фото: з відкритих джерел

Основне питання – чи зможе Захід забезпечити наші потреби наскільки, щоб ми могли наступати з меншими втратами

Політолог, конфліктолог Богдан Петренко наголошує, що потенційно мобілізація в РФ вирішує лише одну з багатьох проблем російської армії. А саме – проблему наявності особового складу.

"Але це не збільшує мотивацію солдатів, не применшує організаційних проблем у російській армії, не збільшує точність їхньої зброї та не вирішує питань оновлення техніки, – пояснює експерт. – Росія діє методами "дедівоєвали", коли намагається трупами своїх солдатів закидати наші позиції, перехопивши ініціативу на фронті".

Щодо української армії, то великої потреби у додаткових людських ресурсах зараз немає, упевнений Богдан Петренко. Але є потреба, акцентує він, у далекобійному та високоточному озброєнні, у сучасній техніці.

"Тому основне питання – чи зможе Захід забезпечити наші потреби наскільки, щоб ми могли наступати з меншими втратами, – зазначає політолог. – Удари по цивільній інфраструктурі, з точки зору Кремля, мають схилити нашу владу до капітуляції. Насправді це ще більше налаштовує українців на боротьбу, а також формує аргументи для дипломатичного фронту, щоб стимулювати Захід збільшувати нам допомогу".

Зараз росіяни промацують нашу оборону, а більш масовані атаки – і дронів, і ракет – слід очікувати, коли настануть холоди

Політтехнолог, боєць спецпідрозділу "Хорт" Олександр Кондратенко розмірковує так:

"На жаль, враження про те, що війна "десь там, далеко" склалося в деяких українців ще приблизно з середини літа. Люди розслабилися, не до кінця розуміють, який жах відбувається. У цьому сенсі я з Арестовичем згоден. Якщо ж ми говоримо про нову хвилю мобілізації в Україні, то в найближчому майбутньому, можливо, до кінця року, вона навряд чи потрібна. Ми маємо серйозний кадровий резерв. Військкомати, можливо, викликатимуть людей, щоб зіставляти списки, проводити якісь навчання. Але не більше".

За словами експерта, мільйон гіпотетично мобілізованих у РФ – цифра, звісно, серйозна. І не варто вірити ЗМІ, які нам періодично показують, що там набирають різноманітних маргіналів, алкашів, зеків і так далі.

"Інформаційну війну ніхто не скасовував, – пояснює Олександр Кондратенко. – І більшу частину мобілізованих відповідним чином готуватимуть. Але щоб їх забезпечити та навчити – потрібен час. До того ж сучасна війна виграється не кількістю. Удари парою систем залпового вогню за певним квадратом здатні знищити і десятки людей, і сотні. Втім, якщо розкидати сотні тисяч свіжопризваних уздовж усієї лінії фронту, озброївши їх тими самими автоматами, це створить загрозу".

Як розвиватимуться події у цій війні – передбачити складно, вважає експерт. На підході – холод, а ми бачимо, якої тактики почав вдаватися агресор. Упродовж жовтня росіяни цілеспрямованими ударами вирубили майже 30% енергосистеми України. Також вони змінили командування своїх окупаційних військ на Суровікіна, відомого варварськими методами ведення війни.

"До того ж, семимильними кроками йде модернізація дронів у РФ. Їх хочуть зробити швидшими, із великим зарядом. І, як показує практика, наша ППО не завжди справляється з атаками дроновів. Тож можна припустити, що проблеми у нас погіршуватимуться, – попереджає Олександр Кондратенко. – Зараз, схоже, йде промацування нашої оборони. А масажованіші атаки – і дронів, і ракет – слід очікувати, коли настануть холоди. Розрахунок іде на те, щоб умовно заморозити Україну. По цивільному населенню це серйозно б'є. Коли навіть при невеликому мінусі на вулиці протягом тижня квартири і будинки залишаться без світла, води і тепла – це буде колапс. Але ми переживемо і цю фазу – війни на знемогу".

Найважливішим чинником, наголошує експерт, залишається підтримка України із боку західних партнерів. Нам потрібні сучасні системи ППО, озброєння наступального характеру.

Загрози, продовжує він, зросли з боку Білорусі. І навіть якщо кілька сотень тисяч людей росіяни перекинуть туди, після масованих авіаударів можливий захід противника на територію України. Втім, зазначає воїн, у нас там усе гаразд. І росіян разом із білорусами відхоплять на тій ділянці за повною програмою, якщо ризикнуть атакувати.

"У нас були серйозні успіхи у Харківській та Херсонській областях. Але зараз наступальні дії ЗСУ пригальмувалися. Можливо, командування має козирі, про які ми не знаємо. В даний час дуже складна ситуація на Донбасі (особливо в районах Бахмута та Авдіївки), на півдні. Противник заливає нас із усього, з чого тільки може. Ситуація погіршується, – каже Олександр Кондратенко. – Бити по інфраструктурних об'єктах супротивник буде у геометричній прогресії. Але тут росіяни не мають такої переваги в повітрі, як було в тій же Сирії. До того ж у агресора закінчується високоточне озброєння. На нас чекає дуже складний опалювальний сезон. Проте впевнений, що згуртована Україна переживе і це. Перемога у будь-якому випадку буде за нами".

Читайте також на порталі "Коментарі" — ракетні обстріли РФ: в ОП розповіли до чого готуватися українцям.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини