Війна не припиняється, але знову звучить тема переговорів: хто взяв ініціативу – чому це важливо
Президент Зеленський перехопив ініціативу – і змусив саме росіян бути стороною, що відмовляється від переговорів
Під час свого вечірнього звернення 20 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна зробить все для того, щоб світ (як міжнародне співтовариство) ухвалив українську формулу миру (як виходу з війни). А радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк закликав росіян, які постійно виють про необхідність укласти якусь угоду, пройти тест на IQ "Як сісти за стіл переговорів?". За його словами, для цього потрібно як мінімум перестати стріляти ракетами по суверенній країні; усунути окупаційні війська з території суверенної країни; повернутися до міжнародного права, де прописані кордони країн. Що можна сказати про інформаційну битву навколо мирних переговорів? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Україна висунула свої умови переговорів
Політтехнолог Борис Тізенгаузен зазначає, що справді останнім часом активізувався трек з переговорів. РФ спробувала перехопити ініціативу, посилала своїх парламентаріїв. Раз у раз російські чиновники та політики скаржилися, що Україна не хоче сідати за стіл переговорів. Ну, а Україна, наголошує експерт, непогано відіграла цю комбінацію.
Крім того, продовжує він, Україна висунула свої умови переговорів. Умовний "Київ-1" (за аналогією з "Мінськом-1", "Мінськом-2" та "Стамбулом-1"). І у запропонованій українською стороною формулі миру – чітко, за пунктами, позначено процеси, які мають передувати переговорам. І починається все з відведення всіх російських військ з української території, після чого йде покарання винних, репарації, гарантії безпеки тощо.
Американцям та європейцям залишається лише підтримувати лінію Києва про те, що справжні переговори можливі лише після звільнення всіх українських земель
Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, аналітик Петро Бурковський пояснює:
Водночас, продовжує експерт, на Заході зростає побоювання щодо здатності України зберегти критичну інфраструктуру, не допустивши гуманітарної катастрофи та нових хвиль біженців.
Це, зазначає експерт, зовсім не влаштовує ні Україну, ні Захід.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Іран вироблятиме дрони в Росії: як цьому завадити – причому тут Китай.