Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Країни, які вже передавали озброєння РФ, такі як Іран та КНДР, не мають планів відмовлятися від подальших поставок зброї до країни-агресора. Про це під час засідання Ради безпеки ООН заявила постійний представник США при цій організації Лінда Томас-Грінфілд. Що Україна та світ можуть протиставити цим ризикам? Чому Путін так відверто зближується з ізгоями? Чи реально зламати цю нову "вісь зла"? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Кім Чен Ин та Володимир Путін. Фото: із відкритих джерел
Політтехнолог Петро Охотін наголошує, що Російська Федерація свідомо робить собі імідж країни-терориста, збільшуючи співпрацю з Іраном та КНДР.
Він не виключає, що Путіним настільки рухає помста незалежної та стійкої України, що раціональні аргументи в його політиці є дедалі меншими.
Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко впевнений, що єдиний засіб протидії побудови нової осі зла – санкції.
Цілком імовірно, продовжує він, що Іран за допомогою Росії та КНДР завершить свою ядерну програму. Тому знижується ймовірність поновлення ядерної угоди міжнародної спільноти з Іраном, через яку раніше Захід намагався впливати на офіційний Тегеран. Отже, пояснює політолог, залишається лише варіант посилення санкційного тиску на Іран та інші країни цієї "осі зла".
На думку експерта, найбільший потенційний ризик – приєднання до цієї осі зла Китаю. Поки що це малоймовірно, вважає Володимир Фесенко, через те, що основні економічні інтереси Китаю пов'язані з глобальною торгівлею, насамперед із країнами Заходу. Підвищені ризики, зазначає він, можуть виникати лише в тому випадку, якщо Іран та/або Північна Корея підуть на військові авантюри проти своїх сусідів. Росія може це провокувати. Але прямі військові дії Ірану та/або Північної Кореї проти своїх сусідів будуть величезним ризиком для існування політичних режимів цих країн, акцентує політолог.
Він вважає, що навряд чи реально повністю зламати цю нову "вісь зла".
Читайте також на порталі "Коментарі" – локальне припинення вогню в Україні: про що свідчить пропозиція Туреччини – як досягти миру.
Новини