Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
В березні 2022 року, через кілька тижнів після нападу Росії на Україну в реєстрі компаній з’явилась Azu International Ltd Sti, яка назвала себе гуртовим постачальником ІТ-продуктів. Через тиждень турецька компанія почала постачати західну техніку до Росії. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформаційну агенцію Reuters.
Росія отримує західні мікросхеми попри санкції. Фото з відкритих джерел
Після 24 лютого більшість технологічних компаній Заходу зупинили та скасували угоди з Москвою, натомість ІТ-продукти продовжували потрапляти до Росії. Компанія Azu International вирішила заповнити цю прогалину. За даними російської митниці турецька компанія надіслала до РФ компонентів на суму понад 20 млн доларів, включно з мікросхемами американських виробників.
Історія Azu International розпочалась не одразу, адже компанією керує Гоктюрк Агваз. Турецький бізнесмен також є керує компанією ІТ-продуктів у Німеччині під назвою Smart Impex GmbH. До Повномасштабного нападу, саме ця компанія відправляла американські та інші товари в Росію.
Гоктюрк Агваз в жовтні для видання Reuters запевнив, що компанія не порушує західних санкцій.
Журналісти запитали про продажі для компанії Azu International, яка перепродує продукцію у РФ, на що "це наша комерційна таємниця".
Компанія Azu International є прикладом, як Росія обходить санкції. За даними митці, в Росію надійшло ІТ-продуктів на суму понад 2,5 млрд доларів. Частина цих продуктів була знайдена у мікросхемах російської зброї. Окрім Туреччини, у РФ також надходить техніка з Гонконгу та інших торгових центрів.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Росія завдає ударів ракетами українського виробництва.
Також "Коментарі" писали про іноземну компанію, яка готова збудувати фабрику в Україні попри війну.
Новини