Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Регулярні відключення електроенергії стануть звичним явищем для українців, про що йдеться у статті видання The Economist.
Відключення світла в Україні (фото з відкритих джерел)
"Часу залишилося дуже мало, а мільярдів доларів, необхідних для встановлення кількох сотень малих електростанцій, відновлення зруйнованих станцій або будівництва вітрових та сонячних електростанцій, недостатньо. Постійні відключення електроенергії стануть звичним явищем", – зазначається у статті.
Видання також зазначає, що українці вже навчилися адаптуватися до дефіциту електроенергії.
Малий бізнес придбав дизельні генератори, а середні підприємства почали інвестувати у газові турбіни та навіть можуть продавати надлишок електроенергії в енергосистему.
"Люди купують акумуляторні батареї, які можна заряджати та використовувати вдома для Wi-Fi-з'єднання та USB-ламп. Але все це буде піддано суворій перевірці", – наголошується у статті.
Раніше повідомлялося, що внаслідок обстрілів енергосистеми Україна втратила понад 9 ГВт потужностей.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, хто встановлює графіки відключення світла. Незважаючи на те, що українці досить тривалий час живуть з відключеннями світла, досі для багатьох було таємницею, хто формує графіки відключень та чому виникає плутанина щодо їх застосування. Відповідаючи на запитання порталу "Коментарі" в "Укренерго" прямо заявили, що саме монополіст ДТЕК встановлює графіки.
В "Укренерго" наголосили, що дійсно саме від них надходить інформація, скільки черг потрібно відключити одночасно в кожному регіоні, щоб компенсувати дефіцит потужності. Проте графіки погодинних відключень та їх тривалість встановлюють обленерго. Відповідно від них залежить кого та коли відключають.
Новини