Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У можливостях ракети "Орєшнік" немає нічого особливо нового. Застосування цього типу озброєнь не призведе до російської ескалації у війні. Як інформує портал "Коментарі", про це йдеться у звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Удар міжконтинентальною ракетою. Фото: із відкритих джерел
Американські аналітики зазначають, що зусилля російського диктатора Володимира Путіна підкреслити технічні характеристики ракети є частиною більш широкої кампанії рефлексивного контролю, яку проводить Кремль.
В ISW переконані, що акцентування уваги на дальності та корисному навантаженні ракети, порівнюючи її руйнівні можливості з можливостями метеора, покликане залякати Україну та Захід і відвернути Київ від подальших ударів ЗСУ по території РФ західними системами.
Президент України Володимир Зеленський підсумував цей факт 29 листопада у відповідь на заяви Путіна на засіданні Ради безпеки ОДКБ у Казахстані та заявив, що "Путін хоче додати ще тисячі до тисяч ракет, які вже були випущені в Україну".
Агентство Reuters, посилаючись на п'ять близьких до американської розвідки джерел 27 листопада зазначили, що удар "Орєшніка" 21 листопада не змінив оцінки розвідки США про те, що Кремль навряд чи застосує ядерну зброю в Україні, навіть у відповідь на удари ЗСУ по території Росії західною зброєю.
Читайте також на порталі "Коментарі" - удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру: яка ціль Путіна і чи будуть наслідки.
Новини