Головна Новини Суспільство Війна з Росією Удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру: яка ціль Путіна і чи будуть наслідки
commentss НОВИНИ Всі новини

Удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру: яка ціль Путіна і чи будуть наслідки

Путін знову робить ставку на шантаж та блеф

21 листопада 2024, 17:45 comments29904
Поділіться публікацією:

В Повітряних силах підтвердили, що під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада російські окупанти вперше вдарили міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж", яка є потенційним носієм ядерного заряду. Чи можна сказати, що Путін перейшов від погроз до реального брязкання ядерною бомбою? Адже немає ніякого сенсу запускати балістичну ракету з дальністю ураження до 6000 км на відстань 800 км. Військової доцільності також немає: є Х-22, "Кинджал", "Іскандер-М". Про що це сигнал Заходу? Видання "Коментарі" розбиралося в ситуації, зібравши думки експертів.

Удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру: яка ціль Путіна і чи будуть наслідки

РФ вдарила по Україні міжконтинентальною баллістикою

Росія брязкає зброю останні 10 років

Експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник так прокоментував ситуацію:

"Наразі не до кінця зрозуміло, чи була якась військова мета запуску цієї ракети, чи дійсно вдарили по об'єктах, які мають військове чи логістичне значення. Тут ще треба з'ясовувати багато нюансів".

Що ж до питання, чи дійсно це брязкання Путіним ядерною зброєю, то експерт говорить, що дійсно, так і є. 

"Росія брязкає зброю останні 10 років і навряд чи це сильно вплине на думку Заходу. У той же час Путін справді намагається залякати Захід, показуючи те, що є зброя, яка може дотягнутися, в тому числі, і до країн західного світу. У той же час не думаю, що колективний захід через запуск цієї ракети припинить підтримку України. Більше того, імовірний зворотній варіант. Тому Україні слід визнати одну просту річ – нам не треба боятися ескалації, адже гірше стати не може, враховуючи те, що вже відбувається з Україною. Тому ми маємо виходити в цій війні з того, щоб наносити удари по території Росії з суто військової точки зору. Росіяни ж собі можуть дозволити політичні пропагандистські удари. Ми – суто військові", – підсумував Микола Мельник.

Путін підвищує ставки перед початком переговорного треку

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, експерт РНБО у 2001-2011 рр. з питань заморожених конфліктів у Євразії Віталій Кулик зазначив, застосування РФ міжконтинентально-балістичної ракети проти України свідчить про те, що Путін піднімає ставки. Фактично, це частина так званого ядерного шантажу поряд зі змінами до ядерної доктрини РФ. 

"Таким чином, використовуючи міжконтинентальну балістичну ракету, Путін дає сигнали Заходу, що у нього серйозні наміри і стосовно України, і стосовно всієї цієї ситуації, яка складається навколо війни в Україні. Чи почують це на Заході? Мені видається, що на Заході, все ж таки, є здорові сили, які не ведуться на такий примітивний шантаж і не вбачають за доцільне підігравати Путіну, а готові давати більш серйозну відповідь. З іншого боку, я бачу іншу частину як європейського, так і американського істеблішменту, які лякають себе і свого виборця страшилками про ядерну загрозу, ядерну зиму, яка може початися з Армагедону і перерости у Третю світову війну. Я не виключаю, звичайно, використання Росією ядерного заряду. Це цілком можливо. І може бути такий сценарій. Проте на даний момент все зводиться до того, що Путін підвищує ставки перед початком переговорного треку", – зазначив експерт. 

На його думку, у Путіна ціль – створення вигідної переговорної позиції в діалозі з Трампом, який має розпочатися ось-ось. 

"Це не означає, що сторони сядуть і відразу домовляться. Це означає певну гру, учасники якої будуть витягати певні козирі і намагатися отримати вигідну для себе позицію. Путіну більш притаманна гопниківська гра. Тому він підвищує ставки, шантажує чи блефує. Міжконтинентальна балістична ракета – це один з таких блефів. Поки що я не бачу готовності з боку Заходу якимось чином на це відповідати. Захід бере паузу, якось мляво реагує. З іншого боку, продовжується підтримка України і надання нам дозволів для того, щоб бити вглиб російської території", – зауважив Віталій Кулик.

Він наголошує, немає підстав говорити про те, що європейські країни, зокрема Великобританія, відмовляться від підтримки України, коли Трамп прийде до влади і почне якісь переговорні процеси. 

"Тому та форма шантажу, яку використовує Путін, навряд чи принесе йому якісь здобутки в короткостроковій перспективі. Але, якщо мова йде про гру в довгу, то вона дійсно впливає на частину бюргерів, які не хочуть мати ядерний апокаліпсис в умовного взятому Копенгагені. Тому це буде впливати. Чи скористається Путін цим максимально? Покаже час. Загалом, можна сказати, що наступні кілька років в Європі буде виборчий електоральний трек, тобто відбудуться вибори. Тому росіяни будуть розігрувати карту можливої континентальної війни, підігруючи проросійським популістським силам, як правим, так лівим. Варто очікувати використання ракет, ядерна доктрина, вказування на те, що це Захід штовхає Росію до якоїсь відповіді, тощо. Треба за цим слідкувати, треба бути до цього готовими і треба розуміти, що скажений пес може навіть інколи вкусити, але варто формувати світову колективну позицію про те, що скаженого пса краще усипити, а не лікувати якимись подачками", – констатував Віталій Кулик.

Читайте також на порталі "Коментарі" — російський РЕБ не впорається: яку новітню зброю Німеччина готується передати Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини