Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Своєю Курською операцією Україна не лише перетнула кордони Росії. Вона також перетнула "червоні лінії", встановлені у Вашингтоні. Як інформує портал "Коментарі, таку думку у своїй колонці для "Financial Times" озвучив британський журналіст Гідеон Рахман.
Операція у Курській області. Фото: із відкритих джерел
Він зауважив, що з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну США наполягають на тому, що їхня мета – допомогти Україні захистити свою територію і вижити як суверенній державі. Та будь-які припущення про те, що війна може бути перенесена на територію Росії, розглядалися як небезпечні.
Після прориву в Курську область президент України Володимир Зеленський зневажливо поставився до обмежень, які Америка наклала на військові зусилля України, засудивши "наївну, ілюзорну концепцію так званих червоних ліній щодо Росії, яка домінувала в оцінці війни деякими партнерами". Ця концепція, за словами українського президента, "розбилася".
За його словами "апетит до ризику" у Вашингтоні та Києві різний. США послідовно дотримуються обережності щодо видів зброї, які вони постачають в Україну. Коли HIMARS були вперше поставлені в Україну, адміністрація Байдена встановила обмеження на дальність їхньої дії. Лише в травні Вашингтон дав дозвіл на використання американської зброї проти цілей на території Росії. Та заборони все ще діють, хоча українці наполегливо домагаються їх скасування.
Зазначається, що на даний момент у Вашингтоні спостерігається обережний оптимізм щодо Курської наступальної операції, хоча залишаються сумніви щодо того, чи зможуть сили Києва утримати зайняті позиції і протистояти російським атакам на сході України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи має Україна шанс посадити РФ за стіл переговорів: до чого тут Курська операція.
Новини