Головна Новини Суспільство Війна з Росією Українським військовим запропонують альтернативу демобілізації: про що йдеться
commentss НОВИНИ Всі новини

Українським військовим запропонують альтернативу демобілізації: про що йдеться

Після 90 днів участі безпосередньо у бойових діях людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом кількох місяців.

2 квітня 2025, 08:28
Поділіться публікацією:

Міноборони України підготувало новий механізм ротації, який може стати альтернативою закону про демобілізацію у такий непростий час. Як передає портал "Коментарі", про це в ефірі Радіо Свобода розповів член Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Українським військовим запропонують альтернативу демобілізації: про що йдеться

Демобілизація. Фото з відкритих джерел

Нардеп відреагував на проблему самовільного залишення частини військовослужбовцями.

"Після 90 днів участі безпосередньо у бойових діях людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом кількох місяців. Це і альтернатива звільненню чи встановленню чітких термінів служби", – зазначив Федір Веніславський.

За його інформацією, ці рекомендації вже розробили у Міноборони. Оскільки врегулювати особливості бойових дій лише на рівні закону не можна, механізм зможуть реалізувати з допомогою директиви, рішення Ставки чи наказу головнокомандувача.

Зазначимо, раніше під час години запитань до уряду у Верховній Раді заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко заявила, що Міноборони та Генштаб ЗСУ продовжують працювати над законопроектом щодо демобілізації військових. Документ враховуватиме позиції командування ЗСУ. Про це.

"Міністерство оборони разом із Генеральним штабом веде роботу з підготовки цього законопроекту", — зазначила заступник міністра.

Вона уточнила, що позиція Генерального штабу, позиція головнокомандувача ЗСУ, начальника Генерального штабу дуже важлива для цього законопроекту, тому що саме вони несуть відповідальність за успішність військових операцій, які зараз ведуться нашими військовослужбовцями.

"Я хотіла б сказати, що це найважливіший законопроект, ми розуміємо його соціальну значущість і для наших військових. І для Міністерства оборони, для Генерального штабу тут потрібна спільна робота, ми її дуже швидко ведемо", — наголосила Чорногоренко.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини