Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Найбезпечнішим місцем для левової частки українців є власна оселя: 25% почуваються тут у повній безпеці, 41% — у частковій. Такі дані наводять у звіті за результатами онлайн-дослідження "Емоційно-психологічний стан українців", який здійснила компанія "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього пишуть "Коментарі".
Власний дім та громадські місця дають відчуття безпеки
"Питання відчуття безпеки має безперечний вплив на емоційно-психологічний настрій, тому учасникам опитування запропонували оцінити відчуття рівня безпеки у різних місцях. І найбільш безпечним зафіксовано перебування вдома – 25% респондентів у власному помешканні відчувають спокій, 47% – у частковій безпеці, 20% – у частковій небезпеці, 5% – у повній небезпеці", — мовиться у звіті.
Доволі високе й відчуття безпеки у громадських місцях, на вулиці, у транспорті, якщо поруч є військові – 14% респондентів почувають себе у повній безпеці, 44% – у частковій. Ще 27% – у частковій небезпеці, 10% – у повній небезпеці. Перебуваючи на вулиці, у повній безпеці почуваються 7% респондентів, 49% – у частковій, 32% – у частковій небезпеці, 9% – у повній небезпеці. У громадських закладах та установах у повній безпеці почуваються 8% респондентів, 45% – у частковій безпеці, 32% – у частковій небезпеці, 10% – у повній небезпеці.
Автори дослідження також зафіксували певні відмінності серед різних категорій опитуваних. Жінки значно рідше за чоловіків відмічали, що почуваються у повній або частковій безпеці у громадських установах або закладах – 47% проти 58% при загальному показнику 53%.
Дещо вищі показники відчуття безпеки вдома та на вулиці — серед респондентів 18-35 років. Учасники 36-50 років порівняно рідше зазначали відчуття повної або часткової безпеки перебування вдома.
Опитування проводилося 9-15 лютого у різних регіонах України (крім міст на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим). У ньому взяли участь 1200 дорослих учасників, яким пропонували заповнити інтерактивну онлайн-анкету. Статистична похибка не перевищує 2,89%.
Як писали "Коментарі" раніше, відносна більшість українців погодилися б на пом’якшення вироків для певної категорії колаборантів. За даними дослідження Соціологічної групи Рейтинг українці готові частково "помилувати" вчителів, соціальних працівників та лікарів-колаборантів.
Новини