Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Німеччина відправить Україні ще дві системи протиповітряної оборони IRIS-T до кінця року, заявив німецький посол в Україні Мартін Єґер. Згідно з його словами йдеться про сучасну техніку, яка надійшла на озброєння Німеччини кілька років тому.
Система ППО IRIS-T. Фото з відкритих джерел
З наближенням зими Росія усе більше накопичує ракет, щоб вдатись до тактики минулого року та спробувати паралізувати енергетичну інфраструктуру ракетними атаками. Це розуміє, як Україна, так і західні партнери, зокрема Німеччина, яка передасть дві системи ППО IRIS-T.
IRIS-T вперше надійшли на озброєння у 2005 році, як зброя малої дальності до 25 км для збиття повітряних цілей, зокрема ракет, літаків, гелікоптерів та дронів. Однак з часом інженери німецької компанії Diehl Defense зробили кілька нових версій. За словами Мартіна Єґера Україна отримає одну з найсучасніших розробок IRIS-T SLM, яку прийняли на озброєння у 2015 році. Ця система ППО може знищувати цілі в радіусі 40 км та на висоті 20 км.
Один комплект IRIS-T складається з радара та трьох мобільних пускових установок, кожна з яких має до восьми ракет. Заряди наводяться на ціль за допомогою сучасної навігаційної системи, а боєголовки містять інфрачервоні датчики, що дозволяють контролювати політ снаряд інфрачервоним випромінюванням.
Як зазначає видання Defense Express Україна вже має три системи ППО IRIS-T, а в майбутньому загалом отримає ще п’ять, тобто Україна може розраховувати на 8 ЗРК IRIS-T.
Таким чином Україна має у своєму розпорядженні кілька основних західних систем ППО:
Крім західних систем протиповітряної оборони Україна також використовує власні конструкції, наприклад "Бук".
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Україні помітили нову сучасну зброю світового рівня.
Також "Коментарі" писали про Францію, яка оголосила, що замість України військова техніка поїде до іншої країни.
Новини