Головна Новини Суспільство Війна з Росією У війні почала позначатися перевага РФ: The Economist розкрив подробиці
commentss НОВИНИ Всі новини

У війні почала позначатися перевага РФ: The Economist розкрив подробиці

У війні почала позначатися перевага РФ у сфері РЕБ

25 листопада 2023, 10:05 comments4364
Поділіться публікацією:

Росія протягом багатьох років приділяла "величезну увагу" у розробці вражаючого спектру засобів РЕБ для протидії системам НАТО, тоді як Україна, за словами Валерія Залужного, опинилася на початку війни переважно із системами РЕБ радянських часів. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише рейтингове видання "The Economist".

У війні почала позначатися перевага РФ: The Economist розкрив подробиці

Системи РЕБ. Фото: із відкритих джерел

"У березні Україна виявила, що її снаряди Excalibur з GPS-наведенням раптово почали відхилятися від цілі через російські перешкоди. Щось подібне стало відбуватися і з керованими авіабомбами JDAM-ER. Українські ракети великої дальності GMLRS, що запускаються HIMARS, також почали промахуватися повз свої цілі. У деяких районах більшість ракет GMLRS зараз збиваються. Ще більше занепокоєння викликає зростаюча здатність російських засобів РЕБ протистояти безлічі дешевих БпЛА, які Україна використовує для всього: від розвідки і зв'язку на полі бою до вибуху при ударі по таким цілям, як танки або командні вузли", — йдеться у матеріалі.

Журналісти зазначають, що Україна підготувала армію з приблизно 10 000 пілотів дронів, які тепер постійно беруть участь у грі в кішки-мишки з російськими операторами РЕБ. Дрони дешеві, лише трохи дорожчі за 1000 доларів кожен, і Україна виробляє їх у величезних кількостях. Однак втрати від ворожих російських систем РЕБ, які або виводять з ладу системи наведення, або блокують зв'язок радіоуправління зі своїми операторами, часом досягають понад 2000 на тиждень — такі дрони безцільно літають, поки у них не розрядяться батареї і вони не впадуть на землю.

За інформацією ЗМІ, Україна розробляє власні кошти РЕБ, такі, як "Покрова", здатна пригнічувати супутникові навігаційні системи, такі як російська ГЛОНАСС, і бути дуже ефективною проти баражуючих боєприпасів типу "Шахед-136". Але їй все одно не вистачає допомоги західних союзників, зазначає видання. Ситуація навряд чи зміниться, тому що РЕБ в США потрапляє під "передачу технологій" з обмеженим режимом експортного контролю, який жорстко контролюється Держдепом.

Читайте також на порталі "Коментарі" – чого не вистачає Україні для більш ефективної боротьби з агресором: що може статися на фронтах.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини