Головна Новини Суспільство Війна з Росією У ТЦК більше немає черг: чому змінилося мислення українців – що на це вплинуло
commentss НОВИНИ Всі новини

У ТЦК більше немає черг: чому змінилося мислення українців – що на це вплинуло

Відповідно до чинного законодавства, кожен громадянин України, придатний до військової служби, може бути мобілізований

21 серпня 2023, 12:20 comments6282
Поділіться публікацією:

17 серпня президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження дії воэнного стану та загальної мобілізації на 90 діб, тобто до 15 листопада 2023 року. От тільки з поповненням рядів українського війська не так просто. Рік тому в цей час (та й раніше – теж) до територіальних центрів комплектування (ТЦК – колишні військкомати) нерідко стояли черги. Тепер практично кожен день в мережі з'являються відео, як працівники ТЦК фактично відловлюють чоловіків призовного віку. Багато хто просто "бігає" від військкомів. Чому так кардинально змінилося мислення українського суспільства? Що на це могло вплинути? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

У ТЦК більше немає черг: чому змінилося мислення українців – що на це вплинуло

Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел

Цілком зрозуміло, що за 18 місяців усі охочі воювати вже воюють

Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан розмірковує так:

"Нічого дивного в тому, що в ТЦК вже не має черг добровольців. У будь-якій демократичній державі, в якій суспільство не вражене якоюсь махровою пропагандою, є лише обмежений відсоток чоловіків (і ще менше жінок), які готові йти добровольцями на фронт. Цілком зрозуміло, що за 18 місяців усі охочі воювати вже воюють".

Натомість, продовжує експерт, є стаття 65 Конституції України. Згідно з нею, "Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, повага до її державних символів є обов'язком громадян України".

Отже, зазначає Вадим Трюхан, згідно з чинним законодавством, яким деталізується це положення, кожен громадянин України, придатний до військової служби, може бути мобілізований.

"А те, що частина громадян України, які за законом можуть бути призвані на військову службу, "бігають" від ТЦК, нехай залишається на їхній совісті", – резюмує експерт.

Відсутність чіткої стратегії Заходу стримує українців

Аналітик, кандидат політичних наук Олеся Яхно вважає, що є кілька факторів, які значно зменшили кількість українців, які бажають воювати.

"Вже зрозуміло, що йде війна у довгу. А така завжди приносить втому. Ми бачимо, що втомлюється Захід. У тих же США періодично обговорюється тема підтримки України (меншою вона має стати чи більшою). У західній пресі все більше статей спрямованості — потрібно домовлятися. І в самій Україні майже через півтора роки повномасштабної агресії, звичайно, втома теж присутня", – пояснює аналітик.

Крім того, зазначає вона, переживши найважчий осінньо-зимовий період, коли ворог намагався залишити нас без світла та тепла, активно атакував, ми великі надії покладали на весняно-літній етап війни, коли в атаку пішли вже ЗСУ.

"Були великі очікування від нашого контрнаступу, який, на жаль, йде повільно. Насамперед, через брак потрібних видів озброєнь. Захід явно затягував і затягує із цим. А ефективно просуватися вперед, не маючи сучасної авіації, далекобійних ракет у потрібній кількості практично неможливо. Не дивно, що немає результату, на який чекали Україна та Захід (прориву на південному напрямку, обрубування сухопутного коридору в Крим). Немає й логіки розуміння стратегії Заходу. Якщо він робить ставку на війну у довгу, мабуть, сподівається на хаотичні процеси всередині РФ, які зупинять війну. Але поки що ми бачили лише сплеск у вигляді дивного бунту вагнерівців. І все", – констатує Олеся Яхно.

Тож відсутність чіткої стратегії Заходу стримує українців, зазначає вона. І на полі бою. І на шляху до ТЦК.

"З'явися таке бачення, воно внесло б зрозумілість для України, Заходу, самої РФ, – впевнена експерт. – Якщо ми розумітимемо, що отримаємо до такого моменту винищувачі, далекобійні ракети в потрібній кількості, то зрозуміємо, що контрнаступ буде успішним до кінця осені чи наступної весни. І це може додати прагнення прикластися до перемоги. А поки Захід не демонструє готовності перейти від підходу "допомагати Україні якнайдовше" – до підходу "допомагати настільки, щоб Україна швидше перемогла", це позначається і на настроях усередині нашої країни. Тому менше добровольців, чоловіків призивного віку, які готові з таким запалом, як рік тому, йти воювати".

Читайте також на порталі "Коментарі" – комунальникам та власникам будинків хочуть дати право вручати повістки: про що говорить ініціатива.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини