Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У Кремлі, як і раніше, роблять ставку на зиму, а саме на те, що холод і енергетична криза, що загострилася, можуть змусити Європу змінити свою позицію по Україні. Від цього залежатиме подальша тактика російського президента. Як повідомляє видання "Коментарі", про це повідомляється в оновленому звіті Інституту вивчення війни.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Американські аналітики прогнозують, що Росія продовжить діяти звичним для себе способом до 2023 року. Не очікується також, що Кремль піде на ризикований для себе крок і дасть команду застосувати ядерну зброю в Україні. Можливо також те, що Москва зменшить свої апетити в Україні та зосередиться на досягненні конкретних результатів.
В Інституті вивчення війни також вважають, що Путін намагатиметься будь-якими способами утримати нещодавно анексовані українські території, що є дуже складним для Росії на тлі контратак ЗСУ.
Крім того, за прогнозами, малоймовірно, що Путін прагнутиме прямого військового конфлікту з НАТО.
Проте, ймовірно, продовжуватиме натякати на можливість російського тактичного ядерного застосування та нападу на НАТО з метою "зламати волю Заходу продовжувати підтримувати Україну".
За даними ISW, поєднання щойно завершеної часткової мобілізації резерву та щорічного призовного циклу створює ще дві ймовірні хвилі російських військ, які воюватимуть в Україні — одна з них поповнить ряди загарбників протягом наступних кількох тижнів, а інша почне вливатися навесні 2023 року.
Російська часткова мобілізація перекидає війська в Україну зараз таким чином, що, ймовірно, має на меті посилити російську оборону і дозволити російським військам утримувати свої позиції проти очікуваних українських контрнаступних операцій протягом осені, що залишилася, і зимовий період.
Аналітики припускають: якщо Путін має намір використати російських юнаків, які мають бути покликані на військову службу після чотирьох або шести місяців підготовки, він може створити умови для відновлення наступальних операцій російських військ після весняної відлиги.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Росія звинуватила британський спецназ у підриві "Північних потоків" та навчанні тих, хто організував 29 жовтня атаки безпілотників на Чорноморський флот РФ у Севастополі. У Міноборони Великобританії назвали ці заяви РФ брехнею "епічного масштабу". Що відбувається та чому? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Новини