Головна Новини Суспільство Війна з Росією У Європі заговорили про нав'язування "поганого миру" Україні: про що йдеться
commentss НОВИНИ Всі новини

У Європі заговорили про нав'язування "поганого миру" Україні: про що йдеться

Глава розвідки Чехії застеріг від нав'язування "поганого миру" Україні

сьогодні, 08:42
Поділіться публікацією:

Підштовхування українців до прийняття значних поступок задля припинення війни лише надасть сміливості Кремлю. Російський диктатор Путін має вивести всі війська, повернути окуповані території та виплатити репарації. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву в інтерв'ю Bloomberg зробив глава розвідки Чехії Міхал Куделка.

У Європі заговорили про нав'язування "поганого миру" Україні: про що йдеться

Володимир Зеленський та Володимир Путін. Фото: із відкритих джерел

"Якщо Україна програє або буде змушена ухвалити невигідну мирну угоду, то Росія сприйме це як перемогу", — зазначив Куделка, генерал-майор, який очолює Службу інформації та безпеки країни.

Він не виключив, що протягом наступних 10–15 років "Росія витратить на відновлення після величезних людських та економічних втрат та підготовку до наступної мети – Центральної та Східної Європи".

Його оцінку підкріплено іншими європейськими розвідувальними службами. Голова розвідки Германі Бруно Каль попередив минулого місяця, що Володимир Путін буде готовий до військового зіткнення з НАТО до кінця десятиліття.

Куделка заявив, що міжнародне право вимагає від Росії вивести всі війська, повернути окуповані або анексовані території та виплатити репарації. Київ нещодавно опинився під тиском, який вимагає розглянути нові способи заманити Путіна за стіл переговорів після 1000 днів опору вторгненню.

За словами Куделки, повномасштабне вторгнення на Україну в 2022 році має нагадати західним країнам, що Росія є "імперською наддержавою з імперськими устремліннями" і зазнає "абсолютної зневаги" до своїх військових втрат і загибелі мирних жителів.

З того часу, як вісім років тому Куделка став головою розвідки, Чеська Республіка зробила радикальні кроки зі скорочення можливостей російської розвідки та впливу на місцеву політику та бізнес. Вона заборонила російським постачальникам брати участь у проекті ядерної енергетики, скоротила залежність від свого природного газу та вислала переважну більшість шпигунів Кремля з дипломатичним прикриттям.

На відміну від деяких інших європейських країн, уряд у Празі зробив кроки, щоб утруднити для росіян відвідування країни, володіння там бізнесом чи нерухомістю та отримання чеського громадянства. Тепер воно намагається переконати Європейський Союз заборонити російським дипломатам подорожувати між державами-членами без віз як спосіб подальшого обмеження розвідувальної діяльності.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи скасує Трамп дозвіл Байдена на удари по РФ: до чого готуватися Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини