Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У Гаазі (Нідерланди) 44 країни (з 57, які взяли участь у конференції "Відновлення справедливості для України") підтримали створення трибуналу для РФ за злочини проти нашої держави. Причому до початку конференції глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що питання створення Спеціального трибуналу за злочин агресії Росії є єдиним, у якому не досягнуто практичного прогресу. Які висновки можна зробити за підсумками конференції? Чи реально притягнути РФ до відповідальності на міжнародному рівні? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Трибунал для Путіна. Фото з відкритих джерел
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко наголосив, що і ця декларація, і рух у бік створення Міжнародного трибуналу над РФ, безумовно, важливі.
На його думку, 44 країни-підписанти (США, Японія, Канада, Великобританія, ЄС) на даний момент – добрий результат. Тобто вони згодні брати участь у створенні такого трибуналу та виконанні його рішень.
Голова профспілки Українська незалежна фундація юристів, голова АТ "Кравець та партнери", адвокат Ростислав Кравець зазначає:
Швидше за все, поки демократичні традиції, що озвучуються, принципи, не будуть повсюдно застосовуватися на практиці, очікувати реального покарання країни-агресора не доводиться, вважає експерт.
Він наголошує, що наявність тих, хто не підтримує демократичні принципи, вважаючись при цьому правовими, демократичними державами, б'є і по Україні, і загалом по міжнародному праву та глобальній системі безпеці.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи підсилиться підтримка партнерів: що важливо для України на цьому етапі війни.
Новини