Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
З початку 1991 року до завершення 2021 року Україна купувала за кордоном мало основних видів озброєнь. А вже у 2022 році вийшла на третю позицію в світі. Про це йдеться у дослідженні Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), пишуть "Коментарі". Усе це завдяки військовій допомозі, яку надають США та інші західні країни.
Артилерійські снаряди 155-мм
За даними SIPRI, за п’ятирічний період на Україну припало лише 2% світового імпорту озброєнь.
До України надійшли самохідні артилерійські установки OTO Melara M109L. Вже навесні перша партія танків Leopard 1 буде поставлена українським збройним силам. Ці танки Україна отримає у рамках дансько-німецько-нідерландського проєкту. У березні Україна отримає 21 танк Leopard 2 в модифікації A6. За словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, 18 танків відправлять із ФРН, ще 3 – із Португалії.
У січні стало відомо, що уряд Великої Британії передасть Україні 14 танків Challenger 2. Українські екіпажі вже завершують навчання на цій бойовій техніці. У рамках цього ж пакету допомоги ЗСУ отримують 100 броньованих транспортних засобів, включно з гусеничними БТР Bulldog, батарею із 8 155-мм САУ AS-90 (ще дві батареї будуть надані згодом).
Усе це викликано тією ж збройною агресією РФ, від якої уже другий рік страждає Україна.
"Коментарі" також писали про те, що в допомозі Україні всі країни-партнери спираються насамперед на ресурси, які є у них в наявності та нагальності такої допомоги. За таким принципом, зокрема, розглядається постачання ЗСУ танків, боєприпасів і винищувачів.
Як повідомляв портал "Коментарі", лідери Франції та Великобританії обговорять механізми захисту громадян ЄС від російської агресії, а також піднімуть тему створення високоточної ударної зброї наступного покоління.
Читайте також на порталі "Коментарі" — рейтинг країн за кількістю ядерної зброї.
Новини