Головна Новини Суспільство Війна з Росією Тиждень операції в Курській області: перші висновки, скільки ще протримаються ЗСУ
commentss НОВИНИ Всі новини

Тиждень операції в Курській області: перші висновки, скільки ще протримаються ЗСУ

Операція розвивається, і ніхто поки не озвучив, яких саме цілей досягає Україна

14 серпня 2024, 16:30 comments9269
Поділіться публікацією:

"Прорив" у Курській області триває вже тиждень. Площа бойових дій продовжує розширюватися. За офіційною інформацією, яку озвучив главком Олександр Сирський, майже тисяча квадратних кілометрів території РФ перебуває під контролем України. При цьому аналітики Інституту вивчення війни відмічають, що ЗСУ просуваються далі попри нещодавні заяви росіян про так звану "стабілізацію" лінію фронту. Зокрема, як вважають ISW, з'явилася нова точка проникнення в західну частину російського регіону. Які висновки з того, що відомо, можна зробити за тиждень даної операції? Як довго ЗСУ зможуть утримувати зайняту територію? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Тиждень операції в Курській області: перші висновки, скільки ще протримаються ЗСУ

Бої у Курській області. Фото з відкритих джерел

Є як мінімум два попередні результати

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов зазначив, що висновки з Курської операції поки що робити передчасно. Як і підбивати якісь підсумки. Операція розвивається, і ніхто поки що не озвучив, яких саме цілей досягає Україна. Думки іноземних та українських експертів у цьому випадку проходять виключно за категорією припущень.

Тобто, пояснив експерт, ми можемо говорити виключно про попередні результати, не знаючи, яке відношення вони мають до реальних цілей. Як ці попередні результати можна назвати такі моменти.

"Перший – було завдано блискучого попереджувального удару по противнику, який готувався заходити з території Курської області до нас на Сумщину. Концентрацію сил противника ми спостерігали там ще паралельно із вторгненням на Харківщину до району Вовчанська. Тоді жорсткий опір Сил Оборони України у Харківській області та великі втрати угруповання вторгнення змусили противника відкласти вхід до Сумської області. І перекидати додаткові сили до Бієлгородської на Вовчанськ. Але ця ділянка кордону просто мала стати новою гарячою точкою. І, якби ми чекали, то противник зайшов би до Сумської області наприкінці серпня чи у вересні. І тоді бойові дії йшли б уже на нашій території. І всі захоплені та знищені ЗСУ склади зі зброєю були б використані проти нас", – зазначив Кирило Сазонов.

Він продовжує, другий попередній результат – політичний. Блискуче спланована та розгорнута в умовах повної таємниці операція справила величезне враження на наших партнерів та союзників Росії.

"Такий успішний захід наших підрозділів углиб російської території та їх відверта безпорадність у цій ситуації для багатьох змінили уявлення про реальні можливості сторін. Наші партнери будуть сміливішими, а союзники Москви вже роблять висновки, що їхня підтримка Кремля стала помилкою", – зазначив Кирило Сазонов.

Стійкого закріплення немає, ситуація постійно змінюється

Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак так прокоментував ситуацію:

"Дійсно є ці дві великі цифри від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Він говорить, що ЗСУ контролюють 1000 квадратних кілометрів, західні аналітики називають цифру трішки меншу – на третину. Мені здається, якщо ми за основу візьмемо цифру 700 квадратних кілометрів, це буде плюс-мінус десь вірно. Ми повинні розуміти що сталого закріплення немає, що ми орієнтуємося більше на ті точки, де наші військові роблять фото- та відеорепортажі. Все це фіксується, наноситься на мапу, але це зовсім не означає, що вони продовжують там знаходитися. Немає лінії бойового зіткнення, відбувається постійне маневрування і переміщення". 

Експерт зазначив, що зараз росіяни підтягнули частину своїх резервів. Дійсно це неприємно в деяких моментах. Наші військові вимушені впиратися в серйозну протидію з боку росіян. 

"Тому з однієї сторони говорити про масове просування України не можна. Але з іншої сторони не можна говорити про зупинку такого просування. Попередньо частина резервів Російської Федерації вже знімається з фронтів. Орієнтовно йде мова про 10 тисяч військовослужбовців яких забирають. Як кажуть наші військові, половина з них досвідчені, навчені. Інша половина – майже нулячі. З'являється інформація про те, що російських строковиків забирають з різних регіонів. Зокрема з'являлася інформація, що з Калінінграду. Тобто в авральному режимі збирають війська для протидії", – зауважив Іван Ступак. 

Щодо того, скільки протримаються українці в Курській області, то експерт запевняє, що відповіді на це питання ніхто не зможе дати.

"Як на мене, у нас ще є люфт часу – цей тиждень і можливо ще наступний. Я припускаю, що після цього періоду буде набагато складніше просуватися, бо підійде російське підкріплення. Ми повинні постійно зазначати, що є втрати серед наших військових. Це не весела прогулянка. На жаль, є загиблі, є поранені, є полонені і, на жаль, останній тиждень – це той період, коли співвідношення знищеної і втраченої техніки зараз не на нашому боці, тобто ми втрачаємо більше, ніж росіяни. Тобто, якщо попередні періоди росіяни втрачали щоденно більше техніки, а ми менше, то зараз навпаки. Саме через наступальні дії", – підсумував співрозмовник порталу "Коментарі".

Читайте також на порталі "Коментарі" – прорив першої та другої лінії оборони у Курській області: деталі від естонської розвідки.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини