Головна Новини Суспільство Війна з Росією Тільки важковаговики дипломатії: хто увійде до переговорної команди Путіна
commentss НОВИНИ Всі новини

Тільки важковаговики дипломатії: хто увійде до переговорної команди Путіна

В агентстві вважають, що команда Путіна може натрапити на труднощі через непередбачуваність Трампа

14 лютого 2025, 18:15
Поділіться публікацією:

Російський лідер Володимир Путін формує команду для можливих переговорів щодо припинення війни проти України. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Тільки важковаговики дипломатії: хто увійде до переговорної команди Путіна

Володимир Путін (фото з відкритих джерел)

Як зазначається, одним із ключових учасників переговорної групи стане радник Путіна з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков, який понад п’ять десятиліть працює в дипломатичній сфері.

Крім того, до складу команди увійде очільник зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін, який раніше служив разом із Путіним у КДБ.

За інформацією агентства, важливу роль у перемовинах може отримати фінансист Кирило Дмитрієв. Він здобув освіту в престижних американських університетах — Стенфорді та Гарварді — і може виступати як неофіційний посередник між Кремлем і командою президента США Дональда Трампа.

На думку журналістів, включення Дмитрієва до складу переговорної команди свідчить про готовність Путіна адаптуватися до можливих домовленостей із Трампом. Тим більше, що американська адміністрація не має такого глибокого розуміння українського питання і не володіє значним досвідом у прямих переговорах із Москвою.

Водночас Bloomberg зазначає, що Путін не демонструє готовності до серйозних поступок, що може ускладнити будь-які майбутні переговори.

Агентство також нагадує, що 77-річний Ушаков понад десять років працював помічником Путіна, а до цього — з 1998 по 2008 рік — був послом Росії в США, що дало йому глибокі знання про американський політичний істеблішмент.

"Ушаков чудово обізнаний із внутрішньою політикою Вашингтона і має значний вплив у Кремлі. Він є найкращим кандидатом для проведення масштабних дипломатичних переговорів", — зазначив декан факультету міжнародних відносин МДІМВ Андрій Сушенцов.

Також повідомляється, що 49-річний Дмитрієв у лютому відігравав роль у переговорах щодо звільнення американського громадянина Марка Фогеля з російського ув’язнення. Він народився в Києві, працював у таких компаніях, як McKinsey та Goldman Sachs, а потім повернувся до Росії, щоб очолити інвестиційний фонд. З 2011 року Дмитрієв керує Фондом національного добробуту РФ.

При цьому США запровадили проти нього санкції, назвавши його "відомим союзником Путіна".

Щодо Наришкіна, то він 13 лютого повідомив журналістам, що після телефонної розмови Трампа та Путіна Кремль віддав розпорядження про продовження контактів зі спецслужбами США.

"Російська переговорна група може зіткнутися з труднощами у спілкуванні з Трампом, який часто демонструє нестандартний підхід та агресивну риторику, що різко контрастує з політикою попередньої адміністрації", — заявила старший науковий співробітник Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень у Лондоні Емілі Ферріс.

Агентство також припускає, що до переговорної групи Путіна згодом можуть долучитися й інші учасники, які брали участь у перемовинах у 2022 році. За даними джерел, вони допомагатимуть у потенційних контактах із українською стороною.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що переговори про мир з РФ не зупинять війнуКолишній очільник Луганської військово-цивільної адміністрації та екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука скептично оцінює можливість переговорів щодо припинення вогню. На його думку, домовленостей між Україною та США для встановлення миру недостатньо, оскільки ключовим гравцем у цьому процесі залишається Росія, яка не демонструє жодного прагнення завершити активну фазу війни.

Тука наголошує, що російські війська щоденно, хоч і повільно, просуваються вглиб української території. При цьому російська економіка, навіть за найоптимістичнішими для України прогнозами, здатна витримати ще 2-5 років без критичних потрясінь. Ба більше, додає експерт, Кремлю вдалося частково подолати дипломатичну ізоляцію, яку демократичні країни запровадили на початку повномасштабного вторгнення. За таких умов у російського керівництва немає жодних мотивів шукати шляхи до миру.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини