Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Колишній очільник Луганської військово-цивільної адміністрації та екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука скептично оцінює можливість переговорів щодо припинення вогню. На його думку, домовленостей між Україною та США для встановлення миру недостатньо, оскільки ключовим гравцем у цьому процесі залишається Росія, яка не демонструє жодного прагнення завершити активну фазу війни, написав він у свої колонці на "Главреді".
Переговори України і РФ
Тука наголошує, що російські війська щоденно, хоч і повільно, просуваються вглиб української території. При цьому російська економіка, навіть за найоптимістичнішими для України прогнозами, здатна витримати ще 2-5 років без критичних потрясінь. Ба більше, додає експерт, Кремлю вдалося частково подолати дипломатичну ізоляцію, яку демократичні країни запровадили на початку повномасштабного вторгнення. За таких умов у російського керівництва немає жодних мотивів шукати шляхи до миру.
Втім, Тука вважає, що єдиним чинником, який може змусити Путіна сісти за стіл переговорів, є сила. Водночас більшість "мирних планів", запропонованих новою адміністрацією США, не передбачають розширення військової допомоги Україні. Натомість вони базуються на поступках – відмові від частини територій і від інтеграції в НАТО, що є неприйнятним для України.
На переконання Туки, навіть якщо Києву вдасться досягти припинення вогню, Росія використає цю паузу для зміцнення своєї армії, що окупанти й не приховують. Водночас у Москві розпочався процес очищення військового керівництва від корумпованих чиновників. За останні місяці за звинуваченнями в корупції за ґрати потрапили десятки високопосадовців міноборони РФ, а десятки інших перебувають під слідством.
Тука застерігає, що в разі припинення бойових дій в Україні можуть активізуватися корупційні схеми та масштабні проекти, на кшталт "великого будівництва", які розмиватимуть ресурси держави. За 3-5 років перемир'я військовий розрив між Україною та Росією лише зросте не на нашу користь.
На його думку, об'єктивних передумов для завершення війни у 2025 році немає. Переговори, навіть якщо вони й розпочнуться, не означатимуть припинення бойових дій.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ може піти війною на США.
Новини