Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Країна-агресор продовжує обходити санкції та з 2022 року закупила з-за кордону компонентів для авіатехніки, зокрема військових, на суму майже 500 мільйонів доларів. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Авіація. Фото: з відкритих джерел
Аналітики зазначили, що російський виробник військових та цивільних літаків та дочірня компанія російського державного оборонного конгломерату "Ростех" "Яковлєв" (колишній "Іркут") успішно обходить міжнародні санкції та закуповує військову техніку з-за кордону з 2022 року.
Російське видання The Moscow Times повідомило, що "Яковлєв", який виробляє винищувачі Су-30 та навчально-бойові літаки Як-130, з 2022 року закупив за кордоном військового обладнання на суму майже 500 мільйонів доларів США.
Зокрема, Росія відправила літаки Як-130 до Ірану у вересні 2023 року.
Видання The Moscow Times повідомило, що "Яковлєв" переважно закуповував компоненти для радіолокаційного обладнання та програмовані контролери для військових літаків.
Читайте також на порталі "Коментарі" — санкції провалилися: в Італії назвали свій варіант, як принести мир в Україну.
Також видання "Коментарі" повідомляло – ситуація з санкціями проти Росії виглядає дедалі непривабливішою. Стало відомо, що низка західних банків, які залишилися працювати в РФ, сплачують сотні мільйонів євро податків до бюджету країни-агресора. Та сама Німеччина виступає проти конфіскації російських активів. А ті ж самі США дозволили проводити операції з російськими банками для розрахунків у сфері енергетики. При цьому Європа, зумівши частково злізти з російської газової голки, занурюється в російські мінеральні добрива. А РФ продовжує ігри з танкерним флотом, оминаючи західні нафтові санкції. Як зробити обмеження проти країни-агресора ефективнішими, а російську економіку – більш ослабленою? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Новини