Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З мільйона артилерійських снарядів, який обіцяли європейські союзники поставити Україні до березня 2024 року, Київ може отримати 600 тисяч.
Боєприпаси. Фото: з відкритих джерел
Співрозмовники видання, міністри оборони, які зустрінуться у Брюсселі 1 лютого, можуть спробувати підрахувати інші поставки, щоб збільшити загальну кількість, але все одно не досягнуть мети в мільйон снарядів.
"Якщо українські війська не мають снарядів, щоб утримувати тиск, Росія може продовжувати артилерійські обстріли, поки їхня піхота атакує українські позиції. Це несправедлива боротьба для українських захисників", — сказала Енн Марі Дейлі, дослідник Rand Corp та офіцер запасу армії США.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що українські війська в середньому випускають лише на третину менше снарядів, ніж росіяни. За естонськими оцінками, Москва має намір отримати близько 4,5 мільйонів снарядів як власного виробництва, так і з Північної Кореї.
"І хоча сучасніші гаубиці та обладнання для наведення означають, що українським військам не потрібно стільки снарядів, як російським, щоб завдати такої ж шкоди, кількісний недолік не може бути повністю подоланий", — сказав Певкур.
Читайте на порталі "Коментарі" — до свого звернення президент України Володимир Зеленський заявив, що на новий тиждень є графік міжнародної комунікації, який посилить нашу державу. Мова, за його словами, стосується, зокрема, відносин з Євросоюзом загалом, з нашими сусідами в ЄС, а також міжнародними інститутами. Враховуючи проблеми із отриманням допомоги від США, європейська підтримка стає критично важливою для України. Але й у Європі все непросто: піднімають голову радикальні сили, запускаються нові електоральні цикли. Чи виправдаються українські очікування щодо європейської підтримки? Як відносини між Україною та Європою можуть розвиватися у найближчому майбутньому? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Новини