Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З лютого 2022 року Європа виділила Україні 70 млрд євро фінансової та гуманітарної допомоги, а також 62 млрд євро військової допомоги. США виділили 64 млрд євро військової допомоги, а також 50 млрд євро фінансових та гуманітарних асигнувань. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в доповіді Ukraine Support Tracker Кільського інституту.
ЄС, Україна та США. Фото: з відкритих джерел
Зниження ролі США почалося в середині 2023 року, коли Конгрес США заблокував усі законопроекти про допомогу. Останніми місяцями допомога США знову зросла.
За даними інституту, західні країни-донори надали Україні невеликий, але безперервний потік допомоги, майже дотримуючись лінійної тенденції. Загалом за останні три роки Україні було виділено близько 267 млрд євро допомоги, що становить понад 80 млрд євро на рік.
Із загальної суми близько 130 млрд євро (49%) було виділено на військову допомогу, 118 млрд євро (44%) на фінансову підтримку та 19 млрд євро (7%) на гуманітарну допомогу.
За три роки війни європейські донори поступово покращили свою координацію та запровадили нові механізми для спільних закупівель промислової зброї для України. Найбільшою багатосторонньою ініціативою із закупівель є Міжнародний фонд для України (IFU), механізм фінансування під керівництвом Великобританії, який об'єднує внески з кількох країн для закупівлі військової техніки для України із загальним обсягом асигнувань у розмірі 1,6 млрд євро. Інші нещодавні зусилля включають Чеську ініціативу з боєприпасів та Комплексний пакет допомоги НАТО для України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — без цього світу не буде: у Трампа натякнули на непросте рішення для Зеленського та Путіна.
Новини