Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
За час повномасштабної російсько-української війни до Єдиного реєстру зниклих безвісти потрапили близько 63 тисяч осіб. Як передає портал "Коментарі", таку інформацію в інтерв'ю "Супільному" навів уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов.
Українці у полоні. Фото: з відкритих джерел
За словами Добросердова, до неофіційних джерел відносять свідчення звільнених з російської неволі, а також пошук OSINT. Він наголосив, що громадяни РФ, військові країни-агресора викладають у мережу інформацію, з якої і фіксується факт перебування людей у полоні. Такі джерела вже допомогли виявити вже понад півтори тисячі зниклих.
До реєстру зниклих безвісти відносять усіх, хто зник, починаючи з 2014 року. Він містить дані про військових та цивільних, про осіб без громадянства, про іноземців, які на законних підставах перебувають в Україні. Окремо вносяться дані щодо неідентифікованих тіл.
Люди залишаються в реєстрі до настання двох фактів: людину звільняють, і вона опиняється на підконтрольній Україні території або за кордоном, після експертиз приймається рішення про ідентифікацію тіла як такої, що належить конкретної особі, яка вважалася зниклою безвісти.
У більшості випадків цивільні потрапляють до реєстру територій, що зникли через окупацію. Проте йдеться не про всіх, хто опинився на захопленій ворогом території. Якщо з людиною зберігається контакт родичів, знайомих на підконтрольній території, з нею не відбувається незаконних дій, заява про зникнення не надходить. При цьому Добросердов додав, що є й інші історії, коли громадянських затримують, з них знущаються, вони зникають і ніхто не знає, що з ними сталося. З таких випадків надходять заяви до поліції. Або такі випадки моніториться по ЗМІ на окупованих територіях. Це все фіксується і далі аналізуються усі дані, йде пошук людини.
Читайте також на порталі "Коментарі" — великий обмін: скільки захисників повернула Україна з російського полону.
Новини