Головна Новини Суспільство Війна з Росією Скільки українців готові нести тягар війни, скільки буде потрібно: думка за рік змінилася
commentss НОВИНИ Всі новини

Скільки українців готові нести тягар війни, скільки буде потрібно: думка за рік змінилася

З 2022 року кількість українців, готових терпіти війну "стільки, скільки потрібно", продовжує знижуватися

2 січня 2025, 13:37
Поділіться публікацією:

Кількість українців, які готові нести тягар війни стільки, скільки буде потрібно, зменшується – станом на грудень 2024 року таких було 57%, що на 16 процентних пунктів менше, ніж у грудні 2023/лютому 2024 року. Як повідомляє портал "Коментарі", про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в грудні 2024 року.

Скільки українців готові нести тягар війни, скільки буде потрібно: думка за рік змінилася

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

"Від початку вторгнення до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалися: стабільно близько 71-73% відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно (і ще 2-3% говорили про 1 рік). У цей же період про більш короткий власний запас міцності (декілька місяців-пів року) говорили 18-21%. Водночас між лютим і жовтнем 2024 року ми вперше зафіксували зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – до 63%. Між початком жовтня і груднем 2024 року ми також спостерігаємо незначне, але зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – до 57%", — зазначають соціологи.

У КМІС також акцентують, що частка тих, хто говорять про більш короткий період (кілька місяців – півроку), змінилася несуттєво – 21% у грудні (проти 18% на початку жовтня). Зате з 12% до 18% побільшало тих, кому "важко сказати", скільки часу вони ще готові терпіти.

"Таким чином, між жовтнем і груднем більшою мірою сталося не зниження, власне, запасу міцності українців, а відбулося зростання невизначеності (що відображає високу невизначеність через сукупність зовнішніх факторів (таких, як вибори в США) та внутрішніх обставин)", – пояснили аналітики.

Соціологи зазначають, що якщо між лютим 2024 року та початком жовтня 2024 року зниження запасу міцності простежувалося насамперед на Півдні та (особливо) на Сході, то до грудня 2024 року відбулося "вирівнювання" між регіонами. Тому станом на кінець року різниця між регіонами стала значно менш помітною (хоча на Сході залишається трохи менше тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно, а також вища невизначеність).

Соціологи також навели відповіді респондентів у розрізі статку їхньої родини.

"З одного боку, є тенденція, що чим більш заможна у респондента сім'я, тим вищий запас міцності. З іншого боку, варто наголосити, що навіть серед респондентів з низьким статком (які, відповідно, досить вразливі) 51% відповіли, що готові терпіти стільки, скільки потрібно", – йдеться у повідомленні.

Серед респондентів із середнім статком таких 58%, серед респондентів із високим статком – 70%.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи українці підтримують подвійне громадянство: опитування.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини