Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Питання припинення чи заморожування війни в Україні підвисло у повітрі, як спроби президента США видати себе миротворцем. Скільки ще триватиме гаряча фаза війни? Чи вийде Трамп із переговорного процесу? Видання "Коментарі" розбиралося з цих питань, вивчивши думки експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив, що Путін абсолютно не приховує своїх планів щодо окупації решти території України. Москва відкрито готується до великого літнього наступу, який де-факто вже триває. З огляду на це очевидно, що бойові дії триватимуть усе літо.
Переговорний трек між Москвою та Києвом експерт називає лише однією лінією комунікації, у тому числі на різноманітних міжнародних майданчиках, а процеси, що відбуваються на полі бою – зовсім інша лінія.
За його словами, говорити про те, що росіянам вдасться досягти успіхів, немає підстав. Колись Путін мріяв і про те, що захопить Київ за три дні, але всі знають, що вийшло.
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа", голова Благодійного фонду "Нова дорога" Валерій Клочок в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив, що президент США Дональд Трамп насправді не має наміру виходити з переговорного процесу щодо припинення війни в Україні.
За словами експерта, навіть якщо обидві палати Конгресу проголосують за санкції, фінальне рішення залишається за Трампом. Він може не підписати відповідний документ, але це матиме політичні наслідки.
На думку експерта, за бажання Трамп міг би вже вийти з переговорів, адже жодних формальних рішень Конгресу про його посередництво немає. Це чисто його ініціатива, яку США не критикують і загалом підтримують.
Заяви Трампа про можливий вихід із процесу експерт розцінює як сигнал до Європи: "Це справді такий привіт Європі, яка сидить і чекає — а що ж зробить Трамп?".
Водночас він наголосив: поки увага ЄС прикута до дій Трампа, залишається відкритим питання – що зробила сама Європа для завершення війни.
Читайте також на порталі "Коментарі" — на які кроки очікувати від США та Європи: що може стати визначальним у переговорному процесі.
Новини