Головна Новини Суспільство Війна з Росією Шанси мінімальні: правозахисники сказали, кого найважче повернути з РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Шанси мінімальні: правозахисники сказали, кого найважче повернути з РФ

Найважче Україні повернути хлопців, які в окупації досягли 18-річного віку

6 грудня 2024, 16:35
Поділіться публікацією:

Попри численні міжнародні зусилля, близько 90% дітей, депортованих після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, досі перебувають під контролем РФ. Серед них є ті, хто вже досяг повноліття на території країни-агресора. Це особливо стосується хлопців, які, отримавши примусове російське громадянство, можуть бути мобілізовані до російської армії або спрямовані на строкову службу, повідомила в ефірі Freedom експертка Регіонального центру прав людини (RCHR) Катерина Рашевська.

Шанси мінімальні: правозахисники сказали, кого найважче повернути з РФ

Повернення українських дітей

Як приклад, Рашевська навела історію Філіпа Головні з Маріуполя, якого взяла до своєї родини уповноважена з прав дітей при президенті РФ Марія Львова-Бєлова.

“Насправді ми не можемо знати, що відчуває Філіп, чи хоче він додому і чи може він ухвалювати будь-які рішення щодо цього”, — зазначила Рашевська.

За її словами, багато інших українських дітей, які були депортовані до Росії, вже навчаються у силових навчальних закладах, таких як академії Слідчого комітету, який також брав участь у депортації. Як каже експертка, представники цих навчальних закладів приїжджали на окуповані території, обирали дітей і вивозили їх до своїх академій.

Хлопці, які потрапили до таких установ, будь-якої миті можуть бути мобілізовані та відправлені на фронт. Хоча наразі такі випадки не зафіксовано, Рашевська не виключає такої можливості.

"Вся політика Російської Федерації налаштована на те, щоб ці діти або ж навчалися у військових навчальних закладах, або відразу пішли на фронт. Це головна мета, і ми маємо просто робити свої висновки, також базуючись на цій меті держави-агресора”, — повідомила Рашевська.

При цьому вона повідомила, що найскладніше повернути депортованих хлопців через військову повинність, пов’язану з примусовим громадянством.

"Так, у нас були кейси, коли ми повертали дітей, які ось-ось мали досягти 18-річчя, як, наприклад, Богдан Єрмохін у листопаді минулого року. Ми повертали навіть дітей, які досягли вже 18 років, і це дуже складні випадки, особливо щодо хлопчиків, бо є нав’язане російське громадянство і військова повинність. Дуже складно без держави-посередника повертати таких дітей, тому що Російська Федерація створює тяганину для того, щоб цього не допустити”, — пояснила Катерина Рашевська.

Вона також підкреслила, що чим довше діти залишаються на території РФ, тим більше злочинів чиниться проти них, і тим складніше стає їхнє повернення.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що довелося пережити українським дітям в окупації.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини