Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Білий дім поки не підтверджує інформацію, але в ЗМІ повним ходом поширюється новина про те, що вже цього тижня США можуть схвалити передачу Україні "касетних" ATACMS. Чи можуть ці ракети змінити перебіг війни? Чи битиме Україна по Керченському мосту ATACMS? Видання "Коментарі" розібралося у цих питаннях, вивчивши думки експертів.
Ракети ATACMS. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт Петро Черник вважає, що далекобійні ракети справді можуть змінити хід війни. Головне питання – у якій кількості США передадуть цю зброю Києву. Якщо Україна отримає кілька десятків, то варто подякувати Вашингтону, але при цьому треба розуміти, що з такою кількістю ракет переламати хід війни не вийде. Для того, щоб нарешті почати виганяти ворога зі своєї території, потрібні сотні ракет.
Петро Черник упевнений, що ATACMS "може підняти практично будь-яку ціль", а масовані удари ними по ворогові можуть спровокувати дефіцит боєприпасів, ліків та інше.
Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко вважає, що комплекси ATACMS не будуть використовуватися Україною для завдання ударів по Кримському мосту. Таку думку експерт висловив під час брифінгу у медіацентрі "Україна-Одеса".
Експерт вважає, що ракети ATACMS можуть знищити аеродроми, де сьогодні зберігається багато російської авіації.
Що стосується ударів Кримським мостом, то зовсім невелика ймовірність, що ракети ATACMS будуть застосовані саме для цього.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що може підштовхнути Київ та Москву до переговорів – якийсь подальший сценарій війни.
Новини