Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Останнім часом у ЗМІ все частіше обговорюється можливість контрнаступу ЗСУ. Коли він реально може відбутися? Ким Силам оборони потрібно доукоплектовувати бригади? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт Михайло Самусь в ефірі Radio NV зазначив, що Україна може перейти в масштабний контрнаступ не у 2025 році, як говорить дехто на Заході, а вже найближчим часом – відразу після президентських виборів у США.
Експерт зауважив, що на фронті зараз "не видно" багато бригад, зокрема й відомих. На думку експерта, вони готуються до наступу, для якого поки що не склалися відповідні обставини.
Аналітик висунув припущення, що Україна наразі не проводить наступальні дії зокрема через прохання Сполучених штатів. На думку Самуся, Вашингтон міг попросити Київ утриматися від наступу до виборів президента США, запланованих на 5 листопада, аби уникнути непередбачуваної ескалації.
На його переконання, враження про те, що Росія повністю контролює ситуацію на полі бою – поверхневе.
Військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці й заступник начальника Генштабу (2006-2010 рр.) Ігор Романенко в ефірі каналу "Київ24" зазначив, що для проведення ефективних наступальних операцій на фронті потрібні люди не 42-43 років, а 25 років. Це об'єктивні вимоги ведення війни.
За його словами, новий закон про мобілізацію "сам по собі не дуже рішучий", він покращує ситуацію, але не вирішує її.
Романенко підкреслив, що влітку за місяць нам вдавалося призивати та готувати до 30 тисяч осіб, але восени ці процеси загальмувалися.
Тому, як зазначив експерт, зараз обговорюють питання щодо того, які додаткові заходи потрібно проводити, щоб покращити темпи мобілізації.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи дійсно фронт почав прогинатися: що відбулося після захоплення РФ Вугледару.
Новини