Що означатимуть сьогодні переговори з РФ: чому на Заході почали просувати питання
Переговори можуть лише поставити війну на паузу
Президент України Володимир Зеленський визнав, що ескалація на Близькому Сході зменшує увагу до російсько-української війни. На цьому фоні різні західні медіа, а також окремі спікери все активніше просувають тези про нібито неуспішність українського контрнаступу та необхідність шукати можливості для якихось угод з РФ. Днями у The Washington Post вийшла стаття, де акцентується, що Україна сьогодні – у гіршому становищі, ніж у листопаді минулого року. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" "розмови про переговори", що почастішали, а також реалістичність такого роду розвитку подій.
Ми є заручниками ситуації
Голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права", народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п'ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко розмірковує так:
Саме тому, наголошує експерт, розглядати переговори як один із варіантів розвитку подій, у принципі, не можна.
Очевидно, що переговори з Путіним сьогодні – це капітуляція не лише для України, а й для всього Заходу, наголошує Андрій Сенченко. Після цього будуть воєнні дії в багатьох частинах світу, де оцінюють готовність США, країн НАТО на ділі відстоювати декларовані принципи.
Тому, зазначає співрозмовник "Коментарів", жодних шансів на довгий та справедливий мир шляхом переговорів із РФ немає. Єдиний шлях - поразка агресора, відновлення міжнародного права та міжнародно визнаних кордонів. І це, наголошує Андрій Сененко, має поєднуватися з переформатуванням міжнародних механізмів, які забезпечують глобальну безпеку – гарантії дотримання міжнародного права та міжнародно визнаних кордонів. Усі старі механізми, на жаль, девальвували, констатує експерт.
Союзники дістали стару переговорну "шарманку"
Політичний експерт, волонтер Богдан Мірошников зазначає, що ми не досягли бажаних результатів під час контрнаступу – як це бачили наші союзники. Тому, пояснює експерт, ті дістали стару переговорну "шарманку", щоб в своїх країнах показати, що вони хочуть якнайшвидшого завершення війни.
Ну, а розмови про переговори, то затихаючи, то посилюючись, ідуть із початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну, наголошує Богдан Мірошников. Гучніше - під час підготовки чийогось наступу або його початку. Тихіше – у процесі. Потім знову вмикається гучність.
Читайте також на порталі "Коментарі" - які подальші сценарії війни в Україні: що може вплинути на ситуацію.