Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Під розмови про мир та перемир'я на фронті вщухають бої. Чим небезпечний сценарій "ні миру, ні війни" для України? Що потрібне для того, щоб загасити вогонь війни? Видання "Коментарі" розбиралося у цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт Олег Старіков в ефірі свого ютуб-каналу заявив, що навіть якщо на фронті зараз буде ескалація, вона не триватиме більше місяця, набагато небезпечніша, якщо все зависне в режимі "ні миру, ні війни".
За його словами, якщо у війні настане деескалація, то сторони вже переходитимуть до мирної угоди, це вже все пов'язано буде з міжнародною практикою, з архітектурою безпеки, зі створенням нового Радбезу ООН або його перезавантаженням. Тому що, констатує він, туди мають увійти Бразилія, ПАР, може, якісь інші великі країни.
Але найнебажаніший варіант, стверджує експерт, — ні миру, ні війни, тому що в такому розкладі на одних ділянках фронту чи напрямках триватимуть активні бойові дії, а на інших – тиша. Як пояснює експерт, такий розвиток подій у війні небезпечний, тому що він може продовжуватися до нескінченності, це може бути нова Столітня війна, тільки тоді за престол воювали Королівство Англія та Королівство Франція, а зараз це буде Україна та Росія.
Військовий експерт, керівник проектів з безпеки Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук в ефірі телеканалу FREEДOM заявив, що наразі в армії РФ складається досить непроста ситуація. Втрати агресора на фронті просто зашкалюють. Щоденні втрати становлять у середньому 1000-1200 людина. Крім того, російська армія не здатна створити нові резерви, як і може тільки латати техніку з часів СРСР.
За його словами, якщо подивитися на можливість роботи їх мобілізаційних машин, компенсувати щомісячні втрати особового складу РФ поки що може. Але вона не здатна нагромадити резерви.
Експерт додав: для того, щоб загасити російський вогонь війни, втрати противника мають бути десь на 30-40% більшими.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому парад у Москві став тріумфом Китаю: чи справді Сі входить у переговори щодо України.
Новини