Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Росія готує нову хвилю наступу під час своєї агресії проти України – і закликає не недооцінювати вплив мобілізації, що проводиться в РФ. Він також наголосив, що Україна отримуватиме підтримку з боку західного світу, у тому числі й у постачанні зброї, аж до перемоги. Які військові перспективи майбутнього? Які чинники можуть вплинути на перелом на фронті – і якнайшвидше поразка агресора? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: Міністерство оборони України
Політолог, експерт з питань російської агресії проти України Віктор Каспрук пояснює:
Проте всього цього Україні явно мало, наголошує експерт. Адже нам, зазначає він, допомагають настільки, щоб не програти. Україні ж потрібна набагато вагоміша допомога.
За словами кандидата політичних наук, політексперта Дмитра Гаврилюка, теза Столтенберга про пролонгацію військово-технічної підтримки України в 2023 році, звісно, вселяє оптимізм у стійкість ЗСУ, які протистоять армійсько-вагнерівській "військовій гідрі" РФ.
Військові дії, на його думку, продовжаться, а Росія і далі битиме по енергетичній інфраструктурі України, розповідаючи, що знищення електростанції в тій чи іншій області нашої країни нібито зупинить ремонт та логістику західної зброї для ЗСУ, – прогнозує Дмитро Гаврилюк. – Я думаю, що РФ здатна інспірувати напад України на Білорусь, тим самим створивши "підстави для створення нового фронту". Росіянам у контексті вихолощування своїх військ на півдні важливо розтягнути українські сили і тримати в напрузі тривалий час".
Експерт припускає, що переломити ситуацію, змінити хід війни безповоротно на нашу користь могли б:
— початок роботи лендлізу,
— знищення російських аеропортів дальньої авіації, а також ТЕЦ країни-агресора, що живлять ці аеродроми,
– оточення та знищення російського угруповання під Бахмутом.
Читайте також на порталі "Коментарі" — головні внутрішні зміни в Україні в 2022 році — яких очікувати в 2023-му.
Новини