Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Якщо раніше чимало політичних та військових експертів вважали, що у другій половині літа варто чекати потужного удару ЗСУ під час літнього контрнаступу, то тепер такі прогнози роблять з обережністю. Адже просування українських військ відбувається справді надто повільно. Що буде, якщо ЗСУ до зими не вийдуть до Азовського моря? І, яка ймовірність, що війна ні до кінця 2023-го, ні до кінця 2024-го не закінчиться? Видання "Коментарі" спробувало розібратися в цих непростих питаннях, вивчивши думки експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Екс-командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в інтерв'ю "24 каналу" нагадав, що головною метою контрнаступу України було саме завдання потужних ударів по півдню на окупованих територіях, щоб у результаті розірвати сухопутний коридор РФ та анексованого Криму.
Він наголошує, що розмовами про те, що потрібні переговори, перемир'я, заморожування війни путінський режим намагається виграти час для підготовки нової хвилі агресії. До того ж, восени РФ спробує мобілізувати ще 300-400 тисяч росіян.
За словами Євгена Дикого, Москва знову хоче реалізувати чеченський варіант, коли вони програли Першу війну в Чечні, підписали мир, але винятково для того, щоб виграти час і підготуватися до Другої чеченської війни. Це виграш часу, щоб остаточно здолати українців.
Популярний американський військовий аналітик, експерт CNA Майкл Кофман у коментарі для видання "Times" зазначає, що не всі про це відкрито говорять, але передумов для завершення війни в Україні не існує, війна дуже серйозно затягується.
Читайте також на порталі "Коментарі" — шантаж РФ у Чорному морі можна припинити двома способами – на що мають зважитися в НАТО.
Новини