Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Завдяки використанню безпілотників російсько-українська війна переходить у нову фазу. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі Newsweek.
Безпілотник. Фото: з відкритих джерел
Видання зазначає, що протягом майже трьох років війни блискавичний розвиток безпілотних літальних апаратів – та технології боротьби з ними – ілюструвало війну в Україні. А оскільки поле бою переповнене тисячами безпілотників та систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), Москва та Київ змушені шукати нові способи переконатися, що їхні безпілотники працюють проти ворога швидше та ефективніше, ніж у противника.
Оптоволокно працює шляхом передачі інформації та енергії у вигляді імпульсів світла по дуже тонких нитках скла, розповів експерт з дронів із Великобританії Стів Райт.
У публікації йдеться про те, що Росія першою використала оптоволоконні безпілотники на полі бою, але українці не відстають, розповіли експерти компанії Iron Cluster.
За їх словами, волоконна оптика має три основні переваги. Сигнал для дрона не може бути заглушений або перехоплений, а також забезпечує кращу якість відео для оператора. Крім того, ворожі сили не можуть виявити дрони за допомогою радіосигналів типу електромагнітного сигналу.
Але оптоволоконні дрони, як правило, дорожчі і важчі, що зменшує здатність безпілотника нести вибухівку, тим самим зменшуючи його потенціал для ефективного ураження цілей, кажуть експерти. Щоб компенсувати це, потрібні більші дрони, з великими рамами та потужними батареями, які часто точніші.
Фахівці очікують, що оптоволоконні дрони стануть ще популярнішими протягом 2025 року.
Читайте також на порталі "Коментарі" — справжній кошмар для РФ: яке місто масово атакували зграї безпілотників.
Новини