Головна Новини Суспільство Війна з Росією Росіяни бояться їхати до Ватикану на переговори: запропонували 5 країн для зустрічі
commentss НОВИНИ Всі новини

Росіяни бояться їхати до Ватикану на переговори: запропонували 5 країн для зустрічі

Reuters пише про те, що у Кремлі проти Ватикану як майданчики для переговорів з двох причин

26 травня 2025, 13:55 comments4841
Поділіться публікацією:

Офіційна Москва проти католицького Ватикану як місця для мирних переговорів із Україною. У Кремлі пропонують Туреччину та країни Перської затоки. Про це повідомляє Reuters.

Росіяни бояться їхати до Ватикану на переговори: запропонували 5 країн для зустрічі

Переговори. Фото: з відкритих джерел

Як повідомили джерела агентства, однією з причин є те, що Святий Престол є резиденцією католицизму і оточений Італією, членом НАТО та ЄС.

Джерела також зазначають, що багато російських чиновників навіть не можуть літати туди з огляду на жорсткі західні санкції, які ніхто не збирається скасовувати.

Один з російських чиновників із сарказмом зауважив, що єдиним місцем проведення зустрічі, яке буде кращим за Ватикан, може бути Гаага — місцезнаходження Міжнародного кримінального суду (МКС), який видав ордер на арешт Путіна за військові злочини.

"Ватикан безперечно не розглядається в Росії як серйозна сила, здатна вирішити такий складний конфлікт", — заявив на умовах анонімності одне високопоставлене російське джерело, знайоме з позицією Кремля на найвищому рівні.

Російські джерела наголосили, що більшості високопоставлених російських чиновників буде дуже складно навіть дістатися Ватикану з Москви, оскільки прямі рейси були скасовані після початку війни 24 лютого 2022 року, а щодо російських чиновників діє безліч санкцій Європейського ЄС.

Російські джерела заявили, що розглядають Туреччину, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію, Катар та Оман як потенційно підходящі майданчики для переговорів.

Читайте також на порталі "Коментарі" — мирні переговори між Україною та Росією через посередництво Ватикану можуть розпочатися вже через три-чотири тижні, якщо обидві сторони виявлять готовність до такого діалогу, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інсайдерську інформацію.

"Але також зрозуміло, що Папа не буде постійно присутнім на самих переговорах. Ці переговори передбачають діалог на практичному рівні", – зазначає видання.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини