Рубрики
МЕНЮ
Марьян Ощановский
Прагнення Кремля повністю захопити як мінімум чотири області України штовхає військову владу на креатив. Щоб наростити кількість солдатів, кинутих командуванням у "м'ясні штурми", у Росії пустили в хід схему з набором військових нібито для роботи в тилових районах.
Росіяни йдуть в армію. Фото з відкритих джерел
Насправді ж, як з'ясувало видання "Верстка", жодних гарантій розподілу рекрутів на тилові посади не існує.
Як пише видання, суть нової схеми Кремля полягає в тому, що чоловіків заманюють підписати контракт з Міноборони через "Авіто" та інші цивільні сайти. В оголошеннях акаунти з назвами в стилі "Захисники Батьківщини", "Міністерство оборони РФ" або "ZOV — охорона тилу" обіцяють громадянам службу в тилу. А саме — водіями гуманітарних вантажів, будівельниками укріплень, охоронцями "нових територій", сантехніками. Зазначений у вакансіях розмір зарплати варіюється від 260 до 800 тисяч рублів.
Одне з джерел "Верстки" в московській мерії повідомило, що набір на контракт за цією схемою почався напередодні 9 травня.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у 2025 році російська армія домоглася лише незначних територіальних успіхів в Україні, незважаючи на прагнення Володимира Путіна до кінця року встановити повний контроль над чотирма українськими областями — Луганською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською. Темпи наступу росіян на сході України впали втричі порівняно з кінцем 2024 року. Якщо тоді російські війська щотижня просувалися приблизно на 125 кв. км, то зараз показник впав до 41 кв. км на тиждень.
Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що лише 5-6% "бусифікованих" людей можна перетворити на боєздатних солдатів, розповів народний депутат Георгій Мазурашу. "Учасники бойових дій, яким я довіряю, говорять, що зі 100% "бусифікованих" лише 5-6% можна більш-менш довести до якогось боєздатного стану, та й то не дуже. Не можуть люди, які не спроможні воювати, виконувати ті завдання, які стоять перед Збройними силами України", – заявив він.
Новини