Головна Новини Суспільство Війна з Росією Рамштайн-5: які очікування від зустрічі – чи будуть зміни у підтримці України
commentss НОВИНИ Всі новини

Рамштайн-5: які очікування від зустрічі – чи будуть зміни у підтримці України

Незважаючи на маніпуляції, шантаж та провокації Кремля Захід продовжує демонструвати, що підтримка України лише зміцнюється

31 серпня 2022, 11:15 comments1210
Поділіться публікацією:

П'яте засідання Контактної групи з оборони України (також відоме як формат "Рамштайн") відбудеться 8 вересня в Німеччині, повідомляє командування Повітряних сил США в Європі. Які очікування від цієї зустрічі? Чи можуть бути якісь кардинальні зміни у підтримці України? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Рамштайн-5: які очікування від зустрічі – чи будуть зміни у підтримці України

Зброя для України. Фото: з відкритих джерел

Від Рамштайну-5 чекаємо не просто збереження тієї підтримки, яку маємо, а збільшення її обсягів та прискорення поставок

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов вважає, що сенсацій від Рамштайну-5 не варто очікувати. Як і кардинальних змін.

"Та вони й не потрібні, – зазначає експерт. – Процес постачання Україні озброєння та боєприпасів налагоджений, все працює. Нам допомагають артою, у тому числі далекобійною та високоточною. Подивіться, як себе показують реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, M270 MLRS (американська універсальна пускова установка, що використовується як РСЗВ та установки для запуску тактичних ракет), багато іншого. Ми отримуємо підтримку з авіації. Це правильно, це потрібно. Обговорюється лише обсяг цієї допомоги".

Війна, підкреслює Кирило Сазонов, дуже ненажерлива тварюка. Вона жере людей, паливо, гроші, боєприпаси, техніку.

"На п'ятому "Рамштайні" не буде якихось одкровень. Нам не дадуть якоїсь умовної "Зірки смерті", ескадрильї літаків, ядерної зброї. Але ми розраховуємо, що буде посилено і фінансову, і матеріально-технічну підтримку. І, гадаю, це чудово розуміють міністри оборони, які засідають у цьому форматі. На війні немає достатньо озброєнь, ресурсів. Завжди і всього потрібно більше", – наголошує експерт.

Він наголошує, що HIMARS чудово себе показали на Донбасі, на півдні. Але якщо таке ж угруповання сконцентрувати зараз на тому ж Харківському напрямі, а також у напрямку Білорусі, звідки по нам періодично прилітає, ми почувалися б краще, впевнений політолог.

"Тож таких РСЗВ потрібно більше, ракет потрібно більше, коштів ППО потрібно більше, самохідних артилерійських установок (САУ) потрібно більше, – зазначає Кирило Сазонов. – З огляду на наші наступальні дії США передають нам уже не тільки далекобійні засоби поразки, а й потужну зброю для ближнього бою. У тому числі наступальну бронетехніку. Усього цього, знову ж таки, потрібно більше. І ще вчора. Ми вже наступаємо, нам потрібна відповідна техніка. Тож від Рамштайну-5 чекаємо не просто збереження тієї підтримки, яку маємо, а збільшення її обсягів та прискорення постачання".

Рамштайн-5 – це ще й демонстрація того, що підтримка України продовжуватиметься, попри російські маніпуляції з газом

На думку політолога, конфліктолога Богдана Петренка, зустріч у форматі Рамштайна важлива із двох сторін.

"Перша – це реальна допомога. Сьогодні навряд чи варто очікувати, що якісь поставки проходитимуть в авральному порядку – під анонсований наступ на Півдні. Так, Україні не вистачає бойової сили для нищівного удару, але навряд чи ця зустріч стане вирішальною. Занадто мало часу залишається на постачання нового озброєння, тому що настання холодів заморозить фронт", – пояснює експерт.

Натомість, вважає він, можуть бути ухвалені важливі рішення на перспективу — про довгострокові постачання в Україну озброєнь. А це важливо для розуміння, які зразки ми матимемо у майбутньому.

"Це необхідно у контексті того, що зима може гальмувати підтримку через газові проблеми в Європі, – зазначає Богдан Петренко. – Фактично Рамштайн-5 закладе стратегію на осінь-зиму, що дозволить знизити газовий тиск з боку Росії".

Водночас, з символічного погляду ця зустріч також є надзвичайно важливою, упевнений експерт. По-перше – як засіб цементування західної підтримки та стимулювання країн, які підтримують Україну в подальшій допомозі. По-друге – як тиск на Москву. Демонстрація того, що підтримка України продовжуватиметься, попри російські маніпуляції з газом. І як засіб стимулювання Москви до подальших "кроків доброї волі" та виведення військ з українських територій.

Читайте також на порталі "Коментарі" – у США розповіли, де Росія задіє 3-й армійський корпус в Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини