Головна Новини Суспільство Війна з Росією Рамштайн-4 підготує наступ ЗСУ: на які рішення чекати – чому Захід уже все влаштовує
commentss НОВИНИ Всі новини

Рамштайн-4 підготує наступ ЗСУ: на які рішення чекати – чому Захід уже все влаштовує

Незважаючи на те, що союзники України вже вчетверте збираються обговорювати військову підтримку, Києву все ще бракує озброєння у війні проти РФ

13 липня 2022, 11:10 comments2033
Поділіться публікацією:

Четверта зустріч країн-донорів військової допомоги Україні (формат "Рамштайн", до якого входять міністри оборони країн НАТО та союзників Альянсу) відбудеться 20 липня і цього разу відбудеться онлайн. Про це повідомили у Пентагоні за підсумками розмови міністрів оборони США (Ллойд Остін) та України (Олексій Резніков). Експерти поділилися з виданням "Коментарі" очікуваннями від "Рамштайну-4".

Рамштайн-4 підготує наступ ЗСУ: на які рішення чекати – чому Захід уже все влаштовує

Військова допомога Україні. Фото: з відкритих джерел

Анонсований нещодавно міністром оборони України контрнаступ, можливо, також робився з прицілом на Рамштайн

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький наголошує, що з кожним місяцем, навіть з кожним тижнем через російську агресію змінюється ситуація не лише в Україні, а й у всьому світі.

"Литва, Норвегія, Швеція, Фінляндія вибудовують нові взаємини, враховуючи погрози від РФ. Як наслідок – вони збільшують військовий контингент у рази, зміцнюють обороноздатність. Весь Західний світ розбудовується під нові виклики, – зазначає експерт. – Після чотирьох місяців відкритої фази російсько-української війни, гадаю, на Заході пройшла серйозна аналітична робота. Вони зрозуміли, що нам потрібні з озброєнь, які пріоритети".

Втім, не все так гладко, вважає Олексій Голобуцький. Видно по Німеччині, за деякими іншими країнами, що обіцянки про військову допомогу або зривають свідомо, або, справді, є проблеми з логістикою, наявністю озброєнь, які нам обіцяють. Швидше за все, всі ці тактичні питання й обговорюватимуть під час "Рамштайну-4", припускає експерт.

"Враховуючи, яку ефективність на фронті показують реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, ці та аналогічні системи нам, мабуть, поставлятимуть у більшій кількості, – розмірковує Олексій Голобуцький. – Ну, і анонсований нещодавно міністром оборони України контрнаступ, можливо, також робився з прицілом на Рамштайн. Зрозуміло, що для цього РСЗВ буде недостатньо. Потрібні танки, наступальне озброєння. А низка країн Заходу досі виступає проти надання його нам. Швидше за все це також обговорять на новій зустрічі країн-донорів військової допомоги Україні".

Заходу вигідно зберігати умовний "хаос", у якому ми живемо, не допускаючи його сильної ескалації

Експерт Українського інституту політики Микита Трачук не чекає на особливі проривні рішення від "Раммштайну-4".

"Все ще переконаний, на жаль, що наші західні партнери наразі реалізують стратегію "контрольованого хаосу". Суть у тому, що вони не бажають, щоб війна в Україні виплеснулася за територію України, "заразивши" таким чином сусідні держави і, в перспективі, весь блок НАТО (що змусить десятки держав вступати в глобальну континентальну європейську війну, що вже по-справжньому має). всі ризики стати ядерною). Звичайно, ніхто цього не хоче допустити. Тому під "контрольованим хаосом" я маю на увазі, що Заходу вигідно зберігати умовний "хаос", в якому ми живемо (хоча для країни в горнилі війни ми ще відносно непогано зберігаємо порядок і якісь базові функції держави) — не допускаючи його сильної ескалації . З цим, як мені бачиться, пов'язані зволікання у постачанні такої необхідної нам зброї. Схоже, Захід поки що не зацікавлений у корінному зламі у війні в наш бік. Виходячи з цього, від четвертого "Раммштайну" жодних особливих зрушень, саме радикального та кардинального плану, я не чекаю", – пояснює Микита Трачук.

Проте, продовжує він, історія кується на наших очах – у горнилі боїв на Донбасі, на Херсонщині, під Харковом тощо.

"Ситуація на фронтах змінюється щодня, іноді по кілька разів на день. Планувати та припускати навіть на тиждень-півтора вперед сьогодні – заняття невдячне. Від успіхів та самовідданості ЗСУ залежить багато, у тому числі – сприйняття нашої проблеми на Заході і, як наслідок, можливе збільшення допомоги Україні, – зазначає експерт. – Резюмуючи: проривів від "Рамшатйну-4" не чекаю, але, якщо раптом щось таке і станеться – швидше, не здивований, ніж здивований".

Читайте також на порталі "Коментарі" – таки дотиснули: Німеччина погодилася припинити закуповувати російське вугілля та газ – назвала дати.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини