Головна Новини Суспільство Війна з Росією Путін виглядає здатним перемогти: The Economist видав резонансний матеріал про війну
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін виглядає здатним перемогти: The Economist видав резонансний матеріал про війну

The Economist вважає, що Захід міг би зробити більше, щоб зупинити Путіна

1 грудня 2023, 08:00
Поділіться публікацією:

Видання The Economist видало матеріал про шанси Путіна на перемогу у війні, зазначивши, що Захід не має стратегічного бачення і робить недостатньо, щоб зупинити російського диктатора.

Путін виглядає здатним перемогти: The Economist видав резонансний матеріал про війну

Володимир Путін. Фото: з відкритих джерел

Видання пише, що причина того, що перемога Путіна у війні можлива, полягає в тому, що зараз жодна із сторін не в змозі вигнати іншу з контрольованих територій. Контрнаступ України зупинився. У боях за Авдіївку Росія втрачає понад 900 людей щодня, і така "війна оборони" може тривати багато років.

"Захід міг би зробити набагато більше, щоб розчарувати Путіна. Якби він прийняв рішення, то міг би розгорнути промислові та фінансові ресурси, які затьмарюють російські. Однак фаталізм, самозадоволення та шокуюча відсутність стратегічного бачення заважають, особливо в Європі. Як заради себе, так і заради України, Захід повинен терміново позбутися летаргії", – йдеться у матеріалі.

Журналісти відзначають, що перевагу Росії пояснює її іноземна підтримка, адже вона отримує безпілотники з Ірану та снаряди з Північної Кореї; Туреччина та Казахстан стали каналами для товарів, що живлять російську військову машину. Також зазнала невдачі західна схема обмеження російських нафтових доходів.

Усередині Росії, як пише The Economist, люди звикли до війни, так звана еліта посилила контроль над економікою, а Путін може дозволити собі виплачувати довічну зарплату сім'ям тих, хто воює і гине.

"Враховуючи все це, не дивно, що настрій у Києві стає похмурішим. Політика повернулася, люди борються за вплив. Президент України Володимир Зеленський та Головнокомандувач Валерій Залужний – посварилися. Внутрішні опитування показують, що корупційні скандали та занепокоєння щодо майбутнього України підірвали авторитет пана Зеленого серед виборців", – пише The Economist.

ЗМІ наголошує, найкращим способом стримати Путіна є демонстрація Європою своєї рішучості та надання протиповітряної оборони Україні та ракетам великої дальності для ударів по російських шляхах постачання. Інакше, на думку журналістів, Путін вперше від 24 лютого 2022 року має здатність перемогти, а його найбільшою перевагою є відсутність у Європи стратегічного бачення.

Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять нові пояснення Путіна війни проти України: чому ще хтось вірить у переговори.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення


Новини