Головна Новини Суспільство Війна з Росією Прямий натяк на Томагавк: до НАТО звернулися до союзників із закликом
commentss НОВИНИ Всі новини

Прямий натяк на Томагавк: до НАТО звернулися до союзників із закликом

Парламентська асамблея НАТО закликала надати Україні ракети середньої дальності

сьогодні, 14:25
Поділіться публікацією:

Парламентська асамблея НАТО рекомендувала урядам країн-членів альянсу надати Україні ракети середньої дальності для стримування та самозахисту. Як передає портал "Коментарі", про це у Facebook повідомив народний депутат і голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

Прямий натяк на Томагавк: до НАТО звернулися до союзників із закликом

Ракети Томагавк. Фото з відкритих джерел

Нардеп пояснив, що йдеться про балістичні ракети з дальністю 1000-5500 кілометрів, зокрема таких, як "Томагавки", здатні завдавати ударів на стратегічну глибину супротивника.

"Українській делегації вдалося переконати західних колег підтримати мою пропозицію та включити цей пункт до резолюції чергової сесії Асамблеї", — повідомив він.

За словами депутата, ухвалена резолюція є першим кроком, який створює юридичну основу для подальшого рішення урядів країн НАТО про передачу відповідного озброєння Україні.

Чернєв також нагадав, що на попередній сесії з ініціативи української делегації Парламентська асамблея НАТО закликала дозволити Україні завдавати ударів углиб території Росії, порушивши це питання на політичний рівень.

"Сподіваємось на позитивне рішення і цього разу", — підсумував нардеп.

Варто зазначити, "Томагавк" – це сімейство американських багатоцільових крилатих ракет великої дальності, призначених для стратегічних та тактичних завдань. Ракети здатні діяти з підводних, надводних, сухопутних та повітряних платформ.

Політ ракети складає гранично малих висотах з можливістю обгинання рельєфу місцевості. Вони знаходяться на озброєнні кораблів та підводних човнів ВМС США та використовувалися у всіх значних військових операціях за участю США з моменту введення в експлуатацію у 1983 році.

Станом на 2014 рік орієнтовна вартість однієї ракети становила 1,45 млн. доларів.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи скасує Трамп дозвіл Байдена на удари по РФ: до чого готуватися Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини