Пропозиція заморозити війну: що це означає – як реагувати Україні
Можна на якийсь час зупинити війну, але Росія точно не відмовиться від своїх імперських амбіцій та агресивних намірів
Якщо війна в Україні буде заморожена (а певні сигнали періодично йдуть, у тому числі, з боку Заходу), і сторони залишаться на своїх позиціях у момент ухвалення цього рішення, це відразу запустить зворотний відлік повторення ще більш кривавої війни – в майбутньому. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, акцентуючи, що спроба змінити моральні принципи заради real politik не закінчиться нічим іншим, крім морального краху Заходу. В аналогічному ключі неодноразово висловлювався і президент Володимир Зеленський, називаючи українську формулу миру – єдиним документом, який може стати основою для переговорів. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" чергове розгойдування теми "заморозки", компромісів, яка чомусь досі залишається актуальною, незважаючи на звірства, які творив і творить путінський режим.
З огляду на ці історичні приклади Україна та її нинішні союзники повинні розуміти, що "заморозка" війни – це капітуляція
Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов наголошує, що війну "заморозити" неможливо. Все, пояснює він, закінчується у європейських військових конфліктах капітуляцією однієї зі сторін.
Від того, що ми на якийсь час зупинимо війну, Росія точно не відмовиться від своїх імперських амбіцій та агресивних намірів, попереджає Віктор Савінов.
Але те перемир'я, як визнавав сам Наполеон, виявилося "найбільшою помилкою" у його житті. Тому що Австрія та Швеція за час літнього перемир'я вступили до коаліції з Росією та Пруссією. І наполеонівські війська стали в кількісному відношенні менше військ союзників. У результаті все закінчилося грандіозною "битвою народів" під Лейпцигом, де Наполеон програв. Після цього взяття Парижа було лише питанням часу.
Потрібно пам'ятати, що для нас важливо зберегти економіку, людей, країну, досягти європейської та євроатлантичної інтеграції
Політичний експерт Сергій Таран розмірковує так:
Було б дивно, вважає експерт, якби обговорювався лише один план – і лише той, що запропонував Київ. А тому, зазначає Сергій Таран, нам слід ставитись до таких обговорень спокійно. Аргументовано наполягати на захисті своїх національних інтересів. І пам'ятати, що для нас важливо зберегти економіку, людей, країну, досягти європейської та євроатлантичної інтеграції.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому спалахнула дискусія навколо наступу ЗСУ – на що роблять ставки Захід та Кремль.