Головна Новини Суспільство Війна з Росією Прогноз на тиждень: як вплинуть псевдореферендуми на хід війни та економіку в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Прогноз на тиждень: як вплинуть псевдореферендуми на хід війни та економіку в Україні

Кремль готує юридичні підстави вже наступного тижня забути про «воєнну операцію», почавши говорити про повноцінну війну в Україні

25 вересня 2022, 12:30
Поділіться публікацією:

У зв'язку з радикальними кроками Росії, яка запустила історію з фейковими референдумами на окупованих українських територіях та мобілізацією події в Україні можуть розвиватися дуже стрімко. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" прогнозом на наступний тиждень – чого, ймовірно, очікувати Україні у фронтовому, економічному, внутрішньополітичному, зовнішньополітичному сенсі?

Прогноз на тиждень: як вплинуть псевдореферендуми на хід війни та економіку в Україні

Війна в Україні. Фото: Міноборони України

На тлі військових і політичних поразок Росії вона юридично змінює реальність для себе і переносить війну на свою територію

Політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній не сумнівається, що весь наступний тиждень пройде під інформаційними атаками з боку Росії щодо проведення так званих "референдумів" на окупованих територіях.

"Власне, тема з "референдумами" – це бажання Росії закріпитися на вже захоплених територіях. Розмови про їх проведення точаться з весни цього року, але постійно відкладалася практична реалізація. Кремль, як би говорив, що ми не будемо проводити юридичне оформлення цих територій до складу Росії, поки не виконаємо ключові завдання, які постійно змінювалися в процесі війни", – зазначає експерт.

Він нагадує, що якщо на початку широкомасштабного вторгнення Кремль розраховував на повну окупацію України та утворення нової малоросії на чолі з маріонеточним урядом, то після поразок під Києвом та звільненням Сумщини та Чернігівщини завдання змінилися.

"Армія Росії зосередилася на півдні України і завданням стало повністю захопити причорноморські області. Однак і ці плани підкоригували ЗСУ. Тоді москва знову ставить нові завдання – окупація Донецької та Луганської областей. При цьому Путіну не вдалося не лише виконати ці завдання, а й втратити окуповані території на Харківщині та Херсонщині, а тиск на москву посилився не лише з боку союзників України, а й від тих країн, кого Росія вважає своїми мовчазними союзниками", – наголошує Юрій Подорожній.

У цих умовах, продовжує він, Кремль вважає за необхідне перенесення війни з території України на територію Росії, змінивши юридично реальність.

"Звичайно, анексовані території, псевдореферендум і надалі в пожежному порядку прийом цих окупованих земель до складу Росії не буде визнано жодною країною світу (хіба що, крім квазіутворень на кшталт Придністров'я). У цьому контексті наступного тижня не варто чекати з боку Кремля на якісь надзвичайні дії на фронті, а от терор неокупованих територій, ракетні обстріли, знищення об'єктів критичної інфраструктури та мирних міст, швидше за все, може посилитися, – прогнозує експерт. – Окупантам необхідно демонструвати колаборантам на окупованих територіях якісь перемоги – і продовжити залякування громадянського населення, яке не підтримує окупацію".

Водночас, наголошує Юрій Подорожній, на окупованих територіях має активізуватись партизанський рух. Швидше за все, припускає він, ми почуємо про гучні операції на окупованій території.

"Важливими стануть і дії ЗСУ на фронтах, – упевнений він. – Для української сторони відповіддю на інформаційні атаки та терор мають стати перемоги у бойових діях, що нівелює та ускладнить можливості росіян у фальсифікованому референдумі".

На думку експерта, на тлі військових та політичних поразок росії вона юридично змінює реальність для себе і переносить війну на свою територію, вирішуючи тим самим два ключові завдання. По-перше, формує базу для переговорів, на які Кремль сподівається найближчим часом. По-друге, розв'язує руки Кремля всередині країни, маючи юридичні підстави забути про "військову операцію", почавши говорити про повноцінну війну.

"Це означає і нову реальність для росіян, – наголошує Юрій Подорожній. – Їх виводять із телевізійної переможної війни – та вводять у статус реальних учасників війни. І мобілізація, яку розпочав Путін, здаватиметься іграшками порівняно з тим, на що чекає рядового росіянина".

Складається враження, констатує експерт, що це не Росія приєднує елдеенерію до себе, а навпаки, тому що і життя на Росії вже скоро нагадуватиме життя як "там, у ДНР".

Варто очікувати, що будуть падати споживчі очікування. Люди в період таких протистоянь гроші не витрачають, тримають на чорний день

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін розмірковує так:

"Якщо ми говоримо про внутрішні економічні питання, насамперед люди запитують, що буде з курсом. Думаю, загальний тренд збережеться – курс гривні просідатиме й надалі. Не швидко, але буде. Він серйозно залежить від негативних очікувань, пов'язаних із фейковими "референдумами", з мобілізацією в РФ, із погрозами країни-агресора щодо України з точки зору застосування ядерної зброї".

Все це, пояснює експерт, формуватиме вкрай негативний тренд сприйняття економічних процесів.

"Швидше за все, будуть падати споживчі очікування. Люди в період таких протистоянь гроші не витрачають, тримають на чорний день. У тому числі, змінюючи на долари. Тож негативний тренд наступного тижня збережеться", – прогнозує Олег Пензін.

На його думку, основні події проходитимуть не в економічному напрямі, а в питаннях врегулювання міжнародного рівня поведінки РФ.

"Багато залежить від реакції наших партнерів на дії, які зараз робить Росія. Україна очікує адекватної – швидкої та жорсткої реакції з боку закордонних партнерів. І від того, якою вона буде, залежать і внутрішньоекономічні процеси у нашій країні", – пояснює Олег Пензін.

Читайте також на порталі "Коментарі" — вигнання Росії з Ради безпеки ООН та переформатування статутів ООН та ЄС: чи це реально.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини