Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Заяви на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для участі в обороні України вже подали понад 3 тисячі засуджених. Як повідомляє портал "Коментарі", про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька, пише "Укрінформ".
Засуджені. Фото з відкритих джерел
За словами Висоцької, у Мін'юсті розуміли, "що будуть охочі, але закон обмежить ту чи іншу категорію, тому не можна говорити, що всі охочі потраплять на умовно-дострокове звільнення та укладуть контракт".
Чиновниця зазначила, що військово-лікарські комісії перевірятимуть засуджених на суспільно-небезпечні хвороби – ВІЛ-інфекція, туберкульоз чи гепатити.
Ці захворювання є основою виключення з проекту "мобілізації".
Висоцька наголосила, що визначальними у законі є саме бажання засудженого та його мотивація укласти контракт із Збройними силами України та таким чином отримати умовно-дострокове звільнення. Водночас, вона зазначила, що закон містить застереження на випадок, якщо хтось раптом розглядає укладення контракту з ЗСУ як можливість вийти на волю, але не воювати.
Тому, пояснила заступник міністра, коли ми говоримо про цифри, кількість засуджених, які хотіли б приєднатися, це лише попередні дані. Усе покаже практика.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому Рада дала добро на мобілізацію засуджених: хто йтиме на фронт.
Новини