Головна Новини Суспільство Війна з Росією Потужність "Орешника", яким Путін ударив по "Південмашу", здивувала: дані розкрили тільки зараз
commentss НОВИНИ Всі новини

Потужність "Орешника", яким Путін ударив по "Південмашу", здивувала: дані розкрили тільки зараз

Путін хотів би, щоб "Орешника" боялися, як бояться ядерної зброї: наскільки він близький до цієї мети

10 лютого 2025, 17:53
Поділіться публікацією:

Російський правитель Володимир Путін, рекламуючи російську ракету "Орешник" , позиціонує її як кінетичну зброю, яка не є зброєю масового знищення, але теоретично здатна завдати таких же руйнувань, як атомна бомба. Реальність показала, що це далеко не так, і змусити Україну здатися, застосувавши "Орешника" знову, Кремль не має шансів Про це пише портал "Коментарі" із посиланням на заяву українського аналітика Олександра Кочеткова. Кочетков — у минулому інженер-конструктор КБ "Південне", він позиціонує себе як спеціаліста з сучасних видів озброєння та ядерної зброї.

Потужність "Орешника", яким Путін ударив по "Південмашу", здивувала: дані розкрили тільки зараз

Орешник за своїми розмірами не створений для того, щоб серйозно загрожувати боєголовкою, якщо вона не ядерна. Фото: міноборони РФ

Експерт вважає, що в наявних масово-габаритних параметрах "Орешник" навряд чи може бути ефективною кінетичною зброєю. Він уточнює, що кінетична зброя — це ракета, у бойовій частині якої замість вибухівки стрижні із тугоплавкого матеріалу, як правило, вольфраму. Ці стрижні розганяють до гіперзвукової швидкості, при ударі кінетична енергія вивільняється і це схоже на потужний вибух.

Кочетков стверджує також, що має інформацію про наслідки осіннього удару "Орешником" по території заводу "Південмаш" у Дніпрі. І оцінка потужності "м", зроблена за цими наслідками, не залишає сумнівів, що шансів стати "атомною бомбою" у російської ракети немає.

"Інженери КБ "Південне" (я там колись працював), досліджували місце падіння бойових частин "Орешника" на території "Південмашу". це озброєння окупанти вже неодноразово застосовували у війні проти України — тому що швидкість падіння занадто мала — десь 10 швидкостей звуку. А для потужного вибухового ефекту потрібно мати 50 швидкостей звуку.

Кочетков вказує, що габарити "Орешника" такі, що потужний розгінний блок для набору таких величезних швидкостей просто нікуди вмонтувати. Тобто шляхів збільшити потужність кінетичної боєголовки він не бачить.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про ознаку, яка точно вкаже на те, що Росія має намір ударити по Україні ракетою "Орешник". До цього підтверджений удар "Орешником" по Україні був один — по "Південмашу" у Дніпрі. Російський правитель Володимир Путін після цього посилено рекламував "найновіші" ракети, які нібито "запущені в серійне виробництво" в РФ, але це виявилося брехнею — і новизна, і серійне виробництво. Західні експерти писали, що Росія після удару по Дніпру намагалася ще раз запустити "Орешник" по Україні в 2024 році, але, ймовірно, він вибухнув незабаром після запуску.

Портал "Коментарі" вже писав, що старання російського правителя Володимира Путіна, який посилено рекламує ракетний комплекс "Орешник", не зникли даремно. Німецькі експерти в секретній доповіді зробили висновок, що система протиповітряної оборони Німеччини в нинішньому її стані вразлива для "Орешника" і може не впоратися з ударом. В Україні також немає систем ППО, здатних гарантовано збивати "Орешник", але країна хоче отримати їх від партнерів або навчитися виробляти самостійно.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини